Turkish Airlines EuroLeague

Košarka

15.10.2019 | 22.26 > 22:59

EK: Virtus ubedljiv, 15 asistencija Tea i Markovića

Košarkaši Virtusa iz Bolonje pobedili su Andoru u 3. kolu grupe A Evrokupa 87:72 i tako zadržali maksimalan učinak.

Aleksandar Đorđević

fiba.basketball

Ekipa Aleksandra Đorđevića nije najbolje počela meč i gosti iz Andore su posle uvodnih 10 minuta vodili 28:17, ali domaći su u naredna dva perioda primili svega 21 poena.

Virtus je drugu četvrtinu dobio sa 26:10, treću 21:11 i posle 30 minuta rešio je pitanje pobednika, uz odlične partije srpskih internacionalaca.

Miloš Teodosić je meč završio sa 15 poena (3/5 za dva, 3/8 za tri), uz 3 skoka, 8 asistencija i 4 izgubljene lopte za 27 minuta, dok je Stefan Marković za isti period proveden na terenu upisao 10 poena (2/3 za dva, 2/6 za tri), uz 8 skokova i 7 asistencija za 27 minuta.

U drugom porazu Andore Klevin Hanah je postigao 15 poena, a David Jelinek 10.

Košarkaši Unikahe su u derbiju grupe D ostvarili i treći trijumf protiv Galatasaraja 88:83. Tim iz Istanbula je upisao prvi poraz.

Aksel Tupan je bio najefikasniji sa 22 poena, Volodimir Gerun je dodao 13, dok se Srbin Aleksa Avramović za nešto manje od četiri minuta nije upisao u strelce. Goste su predvodili Aron Herison sa 20 i Taj Vebster sa 14 poena.