KK Partizan NIS

Košarkaši Venecije slavili su 81:72 u utakmici petog kola grupe B Evrokupa.

Džeremi Šapel

Jonathan Daniel/Getty Images

Italijanski šampion zabeležio je treću uzastopnu pobedi i sa učinkom 3-2 trenutno su usamljeni na drugoj poziciji, dok je Ritas poslednji sa samo jednim trijumfom i to u prvom kolu.

Venecija je počela mnogo bolje, pre svega zbog agresivnije odbrane i skoka i što je bilo ključno, boljeg šuta za tri poena. To je Italijanima donelo vrlo brzo dvocifrenu prednost, a kako Ritas nije imao rešenja, gosti su otišli i na više od 20 poena prednosti.

Litvanci su se ipak u trećoj četvrtini probudili zahvaljujuči Martinahu Ehodasu i Terelu Holoveju pa su uspeli da se vrate na minus 5. Ipak, Venecija je našla način da vrati utakmicu u svoj ritam i u poslednjih ept minuta prelomila je meč.

Blistao je Džeremi Šepel sa 21 poenom (5/8 za tri), uz 5 skokova i 4 asistencije, po 14 su postigli Majkl Vat i Džuljen Stoun, dok je Majkl Bramos dodao 11. Najnovije pojačanje Venecije Endrju Gaudlok nije bio u timu.

Ehodas je sa 26 poena bio najbolji u Ritasu, Holovej je upisao 15, uz 5 asistencija, a Eimantas Bendžius 8.

Venecija u sledećem kolu gostuje Partizanu, koji u sredu igra sa Limožom u Francuskoj (19:15, SK1), dok Ritas ide na noge Lokomotovi.

Crno-beli su ldieri grupe B sa maksimalnim učinkom.

Ulm je u grupi A bio ubedljiv protiv Makabi Rišona 103:89. U prvom trijumfu nemačkog tima blistao je Zoran Dragić sa 33 poena (5/10 za dva, 4/7 za tri).