Patrick Smith/Getty Images

Košarka

29.10.2019 | 22.50 > 22:55

Cedevita Olimpija nemoćna u Španiji, Nanter penale 7/22

Košarkaši Huventuda naneli su i peti poraz Cedevita Olimpiji u isto toliko utakmica u grupi C Evrokupa - 101:81.

Marko Simonović

fiba.basketball

Ekipa iz Badalone je upisala treći trijumf u posledna četiri meča, a utakmica je bila rešena već posle 20 minut jer je domaći tim postigao 61 poena, a protivnik 20 manje. U nastavku je domaći trener Duran odmarao nosioce igre i ravnomerno rasporedio minutažu.

Slovenački tim je posle pobede protiv Partizana u ABA ligi, u duel u Španiji ušao bez energije i nijednog trnutka nije bio ravnopravan rival Huventudu.

Najefikasniji u špankoj ekipi bili su Klemen Prepelič sa 17, Ćabbi Lopez-Arostegui sa 13 i Nenad Dimitrijević i Konor Morgan sa po 12 poena.

U Cedevita Olimpiji Kodi Mekintakjer je upisao 18, a Marko Simonović 16 (2/2 za dva, 1/2 za tri, 9/12 slobodna bacanja), uz po 2 skoka i asistencije.

Ljubljančani u sledećem kolu igraju sa Darušafakom u Istanbulu, dok Huventud dočekuje Nanter.

U drugom meču grupe C Breša je u Francuskoj savladala Nanter 73:65, a domaće je skupo koštao katastrofalan šut sa linije slobodnih bacanja - 7/22!