EK: Cedevita Olimpija do druge pobede protiv Uniksa

ULEB Eurocup 13. nov 201920:39 > 20:42
KK Cedevita

Košarkaši Cedevite Olimpije pobedili su Uniks u dvorani Stožice rezultatom 81:76 i drugim uzastopnim trijumfom ostali su u igri za plasman u Top 16.

Ljubljančani su u drugoj četvrtini došli do 17 poena prednosti (39:22) i sve do polovine poslednje deonice održavali su sigurno vođstvo.

Gosti iz Kazanja su uspeli da se približe na 67:64, ali je Cedevita Olimpija serijom 8:0 odbila nalet ekipe iz Tatarstana i definitivno prelomila meč.

Mikael Hopkins je bio najefikasniji sa 20 poena, Kodi Miler-Mekintajer je dodao 13, Jaka Blažič 10, a Marko Simonović 2 (1/3 za dva, 0/1 za tri), uz 2 skoka i asistenciju za 12 minuta na terenu.

U tek drugom porazu Uniksa Džamar Smit je bio najbolji sa 26 poena, Rejmar Morgan je upisao 15, a Aleks Tajus 12.