Printscrean

Košarka

19.11.2019 | 20.34 > 20:44

Zmajevi na vitaminski pogon

Košarkaši Cedevite Olimpije zabeležili su i treću pobedu zaredom u Evrokupu, pošto su savladali Brešu 73:62.

Edo Murić, Cedevita Olimpija

Koper Primorska/Žiga Mikeli

Domaćin je prelomio utakmicu u drugoj četvrtini, odigravši pre svega sjajnu odbranu. Primili su samo šest poena, a postigli 19 i na poluvreme otišli sa velikih +12, što je bila i najveća prednost za Cedevitu Olimpiju. Početkom treće četvrtine usledio je nalet Breše, napravili su seriju 9-0 i prišli na samo tri poena razlike. Međutim, uspeo je ABA ligaš da odbije taj nalet i ode na solidnih +8 pred početak poslednje četvrtine. Do kraja utakmice ostvarili su pobedu željenom razlikom, većom od sedam koliko je bilo na strani Breše u Italiji.

Kod pobednika Kodi Miler-Mekintajer i Rajan Boutrajt bili su najefikasniji sa po 14 poena, dok je Boutrajt imao i šest asistencija. Maik Cirbes meč je završio sa šest, Edo Murić sa pet, Marko Simonović sa dva i Jaka Blažić sa poenom. Na drugoj strani Kenet Horton završio je meč sa 13 pogodaka.

Breša je i dalje na deobi drugog mesta Grupe C sa četiri pobede, koliko imaju i Darušafaka i Huventud, ali uz utakmicu više od ovih ekipa. Cedevita Olimpija je peta sa skorom 3-5.

U derbiju Grupe D Galatasaraj je savladao Unikahu 91:80.