Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

07.01.2020 | 22.18 > 22:21

Breša pobedom otvorila Top 16, 3 poena Promiteasa u 2/4

Košarkaši Breše pobedom su otvorili Top 16 fazu Evrokupa, pošto su pred svojim navijačima slavili protiv Promitesa rezultatom 63:57.

Vangelis Mantzaris

fiba.basketball

Neefikasnu utakmicu bolje su otvorili gosti iz Grčke i posle prvih 10 minuta imali pet poena prednosti.

Meč je praktično rešen već u drugoj deonici, koja je takođe bila veoma neefikasna. Viđeno je ukupno 19 poena – Breša je ubacila 16, a Promiteas samo tri.

Iako su gosti u trećoj četvrtini pokušali da se vrate u meč, Breša je imala rešenja za napade gostiju i uspela da stigne do trijumfa.

Brešu je do pobede vodio Avudu Abas sa 19 poena, dok je Luka Vitali dodao 14.

U redovima Promiteasa istakli su se Vangelis Mancaris i Čejs Filer sa po 12 poena.

U grupi F igraju još i Oldenburg i Venecija i ta grupa važi za najslabiju u Top 16 fazi.

Mečeve Evrokupa pratite ekskluzivno na kanalima Sport kluba.