Košarka

08.01.2020 | 19.35 > 22:13

Briljantan Partizan razbio Virtus u prepunoj Areni

KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana TOP 16 fazu Evrokupa započeli su ubedljivom pobedom nad italijanskim Virtusom 99:81.

KK Partizan

sport klub

Crno-beli su odigrali najbolju partiju ove sezone, a prelomili su utakmicu u drugoj četvrtini, koju su dobili 36:19. Samo u prva tri minuta treće i četvrte četvrtine Partizan je imao žute minute, kada nije uspevao da dođe do koša, ali su se domaći igrači brzo vraćali u standardan ritam i zahvaljujući, prevashodno odličnom šutu za tri poena i nadmoći u skoku, došao do lake i ubedljive pobede.

Kod crno-belih najbolji su bili Tori Volden sa 23 poena (5/8 za tri poena) i Nemanja Gordić sa poenom manje. Važne role odigrali su

Markus Pejdž sa 19 i kapiten Novica Veličković sa 10 poena uz sedam skokova. Na drugoj strani Frenk Gejns je bio najefikasniji sa 21 poenom, dok su Miloš Teodosić i Džulijan Gembl postigli po 14 poena, a Teofosić je imao i četiri skoka i tri asistencije. Marković je meč završio sa poenom, tri skoka, šest asistencija i dve ukradene lopte.

U narednom kolu sledeće srede Partizan gostuje Trentu, dok Virtus dočekuje Darušafaku. Darušafaka je u drugom meču u Istanbulu savladala Trento 73:69.

Tok meča

Odlično je krenuo Partizan, poveo 4:0. Međutim, Virtus je odgovorio serijom 7-0, zahvaljujući odličnoj roli Markovića u odbrani i Teodosićevim kreacijama u napadu. Ipak, crno-beli, posebno njihov kapiten Novica Veličković koji je već postigao šest poena ne dozvoljavaju da se gosti odlepe. Igra se malo ubrzala, što odgovara Partizanu i posle dve vezane trojke Jaramaza i Voldena crno-beli dolaze do +6 - 20:14. Gosti su do kraja prve četvrtine došli do daha i uspeli su da prepolove minus i na prvu pauzu odu sa tri poena minusa 26:23.

Crno-beli su odlično počeli drugo poluvreme i sa osam vezanih poena, od čega dve trojke Pejdža došli prvi put do dvocifrenog plusa - 34:23. Nastavio je Partizan sa dobrom igrom, a najlepši potez prvog poluvremena izveli su Nemanja Gordić, koji je digao sjajan alej up za Vila Mozlija, koji je snažnim zakucavanjem digrao Arenu na noge - 41:27. A onda su usledile dve trojke Novice Veličkovića i Nemanje Gordića za 47:30. A sa tri slobodna bacanja Gordić vodi crno-bele prvi put na +20. Tu prednost držali su crno-beli do poluvremena. Posle prvih 20 minuta najbolji su bili Gordić sa 12 poena, Pejdž i Volden sa po 11 i Veličković sa 10 pogodaka. Na drugoj strani jedini dvocifren posle prvog poluvremena je Frenk Gejns.

Domaćin je ležernije ušao u drugo poluvreme, promašeni su i neki ziceri. To koriste gosti, prave seriju 9-0 i pole tri minuta Trinkijeri je pozvao tajm aut. Prekinuta je serija Virtusa, domaćin je trojkom Voldena najavio bolju igru i crno-beli su uspeli ponovo da vrate 20 i više poena prednosti - 74:53. Domaćin je oborio tempo, praktično "ubio" utakmicu i sigurno držao prednost na 20 i više poena razlike, a trojkom Gordića došao do maksimalnih +22 - 82:60. Isti igrač pogodio je uz zvuk sirene za 84:63, rezultat kojim se ušlo u poslednjih 10 minuta.

Kao i u trećoj i u četvrtoj četvrtini Virtus je ponovo krenuo agresivno serijom 7-0. Ali i ovog puta Partizan je na krilima Nemanje Gordića uspeo da neutrališe taj nalet i ponovo je Partizan došao do komotnih 89:70 i trasirao put do sigurne pobede na startu TOP 16 faze.