Košarka

15.01.2020 | 18.16 > 20:39

Sjajni Partizan deklasirao i Trento!

KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana ubedljivo su pobedili ekipu Trenta u 2. kolu grupe E Top 16 Evrokupa rezultatom 83:58 i drugim trijumfom napravili veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale.

Stefan Birčević, Markus Pejdž, Partizan

Crno-beli su na startu druge faze u Štark Areni savladali Virtus iz Bolonje 99:81, a dobru formu potvrdili su i u Italiji, gde su zabeležili osmu uzastopnu pobedu.

Ekipa Andree Trinkijerija, koja je imala veliku podršku sa tribina, očitala je lekciju Trentu, a ključ je bila odlična odbrana na Alesandru Đentileu, koji je meč završio sa svega 4 postignuta poena.

Partizan je u ranoj fazi utakmice došao do dvocifrene prednosti 18:8, a u tim trenucima prednjačili su Rade Zagorac i probuđeni Rašon Tomas. Kako je vreme prolazilo gosti su bili sve sigurniji, što potvrđuje i podatak da dvocifrenu prednost nisu ispuštali od 11. minuta.

Beograđane je služio šut, u odbrani su sve preuzimali, a ni sporadični propusti u defanzivnom skoku nisu izbacili tim iz Humske iz koloseka. Maksimalnih plus 26 gosti su imali u nekoliko navrata u poslednjoj deonici.

Svi igrači Partizana upislai su se u strelce, a najefikasniji su bili Zagorac i Pejdž sa po 11 poena, po 9 su dodali Jaramaz, Janković, Tomas i Trifunović, dok je Birčević imao 8. Tim iz Humske je u Trentu postigao 10 trojki iz 21 pokušaja.

U domaćoj ekipi Blekmon je zabeležio 12, a Kraft i Mian po 10 poena.

Crno-beli u sledećem kolu gostuju Darušafaki 21. januara, a sa turskim timom sataće se i nedelju dana kasnije u Beogradu.

Meč uživo pratite i na sajtu Sport Kluba.

Meč uživo:

Partizan meč počinje u sastavu Volden, Jaramaz, Zagorac, Tomas i Janković. U sastavu Beograđana zbog bolesti večeras neće biti Redžija Redinga.

Odlični na startu su bili Zagorac i Tomas koji su postigli po 5 poena (bez promašaja) i gosti su u 3. minutu vodili sa 10:4. Obojica su pogodila po trojku.

Partizan drži sve konce igre u svojim rukama u prvih 5 minuta. Ekipa iz Humske vodio sa 16:8, a trener Trenta Nikola Brienca je tražio tajm-aut.

Trinkijeri je promenio skoro celu prvu postavu, od stratera je ostao samo Zagorac, a u igri su Pejdž, Gordić, Veličkvoić i Mozli.

Crno-beli su seriji 6:0 i poenima Zagorca u 6. minutu prvi put su došli do dvocifrene prednosti - 18:8.

U finišu prve četvrtine Pejdž je pogodio dve trojke za maksimalnih 24:12 u 10. minutu, što je bio i konačan rezultat posle prvog perioda

Mladi Trifunović u poslednjim sekundama napada postiže trojku za 29:15 u 13. minutu. Crno-beli trojke šutiraju 5/9.

Paskolo u 16. minutu pogodio uz dodatno slobodno bacanje za 21:33, a Trinkijeri odmah reaguje tajm-autom.

Crno-beli su odbili nalet domaćih, a sa pet vezanih peona raspoloženog Pejdža u 20. minutu su došli do ogromnih 47:26.

Partizan vodi na poluvremenu 47:28. Zagorac (2/2 za tri) i Pejdž (3/4 za tri) su postigli po 11 poena, Tomas 7, Birčević 5... Crno-beli su postigli 8 trojki iz 14 pokušaja. Na drugoj strani Knoks je zabeležio 5, a Blekmon, Kreft i Đentile po 4 poena.

Oba tima 'sporije' su počela drugo poluvreme, ali to se nije osetilo na kapitalnu prednost gostiju koji su u 25. minutu vodili 54:31.

Trento je serijom 7:2 uspeo malo da ublaži minus - 56:38 u 27. minutu, ali crno-beli nisu srljali i ubrzo su ponovo otišli na više od 20 poena prednosti - 61:40.

Crno-beli su treći period dobili sa 14:12 i u poslednjih 10 minuta ulaze sa ogromnom prednošću - 61:40.

Trifunović u 32. minutu iz teške situacije pogađa preko ruke, a potom Mozli zakucava za maksimalnih 67:41.

U igru je ušao i Mekadu, koji je prvi napad zavešio sa košem i dodatnim bacanjem - 70:44. Na nešto manje od tri minuta pre kraja Partizan vodi 78:52. Dobra rola Trifunovića...

Meč je završen rezultatom 83:58 za Partizan.