Lennart Preiss/Bongarts/Getty Images

Košarka

21.01.2020 | 21.53 > 21:57

EK: Sjajni Teodosić spasao Virtus, drama u grupi E

Košarkaši Virtusa pobedili su Trento u gostima rezultatom 73:67 u utakmici 3. kola grupe E Top 16.

Miloš Teodosić

SK

Tim iz Bolonje je upisao drugi trijumfa i sa učinkom 2-1 na deobi je prvog mesta sa Darušafakom i Partizanom, koji je ranije u utorak poražen u Istanbulu.

Ekipa Aleksandra Đorđevića sjajno je odigrala prvu četvrtinu i u finišu uvodnog dela meča imala je 16 poena prednosti (26:10) i malo ko je verovao da je domaći tim, oslabljen neigranjem Alesandra Đentilea, sposoban da ozbiljnije zapreti.

Ipak, Trento je u drugom periodu uspostavio ravnotežu, prepolovio je minus i na odmor otišao sa prihvaljtivih 9 poena minusa - 39:30.

Virtus je sigurnom igrom u trećoj četvrtini održavao od 4 do 9 poena prednosti, ali je ekipa sa Alpa u odlučujućem periodu zaigrala mnogo bolja i iskoristila sve mane rivala. Domaći su trojkom Foraja u 35. minutu poveli 61:57, a nalet domaćih zaustavio je Teodosić pogotkom izvan linije 6.75 metara za 63:63.

Gosti su se serijom 7:0, u kojoj je Teodosić postigao 5 poena, na nešto manje od dva minuta pre kraja 'odlepili' na 67:63. Iskusni Srbin je ubrzo pogodio i dva penala (69:65), a pitanje pobednika rešio je Stefan Marković polaganjem 15 sekundi pre kraja.

Teodosić je bio najbolji sa 23 poena (4/5 za dva, 4/8 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz 3 skoka i 5 asistencija za 28 minuta, Džulijus Gembl je imao 13 poena i 11 skokova, Vins Hanter je postigao 11, a Marković 8 (1/3 za dva, 1/6 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz 2 skoka, 7 asistencija i 4 ukradene lopte za 32 minuta.

Virtus u sledećem kolu dočekuje Trento, a Partizan u Beogradu igra sa Darušafakom.

Venecija je u grupi F u gostima savladala Promiteas 70:68 i sa učinkom 2-1 na vrhu je tabele. Grcima je to drugi neuspeh, dok u sredu igraju Breša i Oldenburg, koji imaju polovičan učinak.

Košarkaši Unikahe su u grupi H u Andori bili bolji od istoimenog protivnika 92:88 i tako domaći tim izbacili iz trke za plasman u četvrtifinale.

Ekipa iz Malage je upisala drugi trijumf, Tofaš je lider sa učinkom 2/0, dok Huventud, koji u sredu dočekuje tim iz Badalone, ima 1-1.