Patrick Smith/Getty Images

Košarka

30.09.2020 | 20.11 > 20:23

Anđušićeva poruka Partizanu, Virtus od očaja do sjaja

Košarkaši Virtusa iz Bolonje ubedljivo su pobedili Lietkabelis u gostima u prvom kolu grupe C Evrokupa - 76:61.

Aleksandar Đorđević

KK Partizan NIS

Ekipa Aleksandra Đorđevića utakmicu je prelomila u trećoj četvrtini koju je dobila rezultatom 17:3.

Litvanski tim, koji sa klupe vodi Nenad Čanak, odlično je počeo utakmicu pred 1.112 navijača i u nekoliko navrtata u prvoj četvrtini imao je 8 poena viška, međutim, već u drugom periodu kvalitetnija ekipa iz Bolonje je uhvatila priključan i na odmor otišla sa pola poena prednosti - 36:35.

Bolonjezi su u trećoj četvrtini rivalu dozvolili da postigne samo tri poena i dileme više nije bilo.

U odsustvu povređenog Miloša Teodosića najefikasniji kod gostiju bio je Avubu Abas sa 19 poena, Amar Alibegović i Đampaolo Riči su upisali po 12, Kajl Vims 11, a Stefan Marković 1 (0/1 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz 7 skokova i 6 asistencija za 24 minuta.

Kajl Vinales je prednostio Liatkabelis sa 20 poena, Margiris Normantas 10, a Marin Marić i Erikas Venskus po 8.

Lokomotiva je u Krasnodaru drugo poluvremene dobila protiv Antverpena 49:27 i posle bledih uvodnih 20 minuta ubedljivo pobedila 89:72.

Džordan Kroford je bio najbolji sa 21 poeno, Alan Vilijams je zabeležio 19, a Vil Kamings 17. Kod Belgijanaca Kenet Smit je imao 15, a Stefaun Branč 13.

U poslednjem meču grupe C Monako je u gostima pobedio Andoru 82:76.

Ekipa Burga je u grupi A, u kojo je i Partizan, u gostima pobedila Bahčešehir 99:82.

Francuzi su prvu četvrtinu dobili 31:15 i ispostavilo se već tada rešili duel u Istanbulu.

Danilo Anđušić je bio najefikasniji sa 22 poena (2/4 za sdva, 4/5 za tri, 6/8 slobodna bacanja), uz 2 skoka i 7 asistencija za 24 minuta, Zaheri Pikok je dodao 20, a Maksim Kurbi i Pjer Pelos po 14.

U poraženoj ekipi Erik Grin je upisao 23, Aleks Peres 18, Džamal Džons 17, a Pejton Oldridž 10 poena.

Burg u sledećem kolu na svom terenu igra sa Huventudom, a Turci gostuju Uniksu u Kazanju.

Gran Kanarija je u grupi D u Grčkoj bila bolja od Promiteasa rezultatom 86:75, dok je u utorak Trento u Turskoj savladao Bursu 93:86.