Sjajni Tomas i Miler-Mekintajer, Partizan zablistao!

ULEB Eurocup 6. okt 202020:01 > 22:28
Rašon Tomas
KK Partizan

Košarkaši Partizana zabeležili su prvu pobedu u sezoni 2020/21 pošto su u drugom kolu Evrokupa u Hali sportova "Ranko Žeravica" savladali ekipu Venecije - 95:73.

KK Partizan NIS

Crno-beli su na startu takmičenja poraženi od Huventuda u Badaloni iako su u trećoj četvrtini imali 15 poena prednosti, a onda je usledio i neočekivan neuspeh protiv čačanskog Borca u prvom kolu ABA lige.

Trener Vlado Šćepanović ne računa na Novicu Veličkovića i Brajana Angolu, dok je u timu Rade Zagorac, koji je imao problem sa leđima.

Posle izjednačenog prvog poluvremena u kojem su oba tima igrala u serijama i u kojem je domaći tim imao maksimalnih plus 7 u sedmom minutu, tim Vlada Šćepanovića je u nastavku utakmice apsolutno dominirao predvođen raspoloženim Amerikancima Rašonom Tomasom i Kodijem Milerom Mekintajerom.

Tomas je u trećem periodu, koji je njegov tim dobio 33:15, postigao čak 16 poena i uz sjajnu timsku odbranu preokrenuo meč u Partizanovu korist, dok je sredinom poslednje deonice prednost tima iz Humske iznosila velikih 86:62.

Venecija, koju je Šćepanović proglasio za jednog od glavnih kandidata za osvajanje Evrokupa, u Beograd je došla sa tri pobede u prve tri utakmice u prvenstvu Italije i Evrokupu, ali je u Hali sportova „Ranko Žeravica“ u drugom poluvremenu osetila snagu srpskog tima.

Partizan je posle uvodnih poraza od Huventuda i Borca bio pod imperativom, pogotovo ako se zna da u sledeća dva kola u Evropi gostuje u Rusiji i Turskoj, ali je uspeo da probije barijeru i pokažu da su kadra da igraju na izuzetno visokom nivou.

Tomas je bio najefikasniji sa 22 poena (4/5 za dva, 2/2 za tri), Miler Mekintajer ga je pratio sa 18 /7/8 za dva), 4 skoka i 6 asistencija, Ognjen Jaramaz je upisao 17 /4/6 za dva), dok su Erik Mika i Markus Pejdž zabeležili po 8 poena. Vil Mozli je imao 6 poena i 7 skokova.

Kod gostiju Mičel Vot je imao 16, Majkl Bramos 11, a Džeremi Šapel 9 poena.

Crno-beli u sledećem kolu gostuju Uniksu, koji je večeras u Kazanju savladao Bahčešehir 89:88, a pre toga u Beogradu igraju sa Budućnošću, dok Italijani dočekuju Burg.

Meč uživo

Partizan je počeo meč u postavi Miler Mekintajer, Jaramaz, Zagorac, Tomas i Mozli.

Tomas je postigao prvu trojku i prvi koš na utakmici, uzvratio je Bramos, a potom je prvi šut pogodio i Jaramaz.

Tomas već posle dva minuta ide na klupu zbog dve lične greške.

Miler Mekintajer je odlično počeo meč na obe stgrane terena – Partizana u 4. minutu vodi 9:5.

Oba tima su polovinom prve četvrtine izašla iz bonusa. Crno-beli u 6. minutu imaju pola koša prednosti – 12:11. Posle koša i dodatnog Jaramaza domaći su poveli 15:11. Bek crno-belih već ima 7 poena.

Trojka Pejdža za najvećih 18:11 u 7. minutu.

Šapel i Dej pogađaju po trojku i u 8. minutu približili su svoj tima na tri poena minusa – 20:17.

Košem Vidmara Venecija je izjednačila – 21:21 u 9. minutu. Problem za goste – Dej ima tri lične greške.

Posle prve četvrtine rezultat je 23:23. Jaramaz je postigao 7, Pejdž 5, Tomas i Miler Mekintajer po 3 poena. Kod gostiju Vot 6, a Bramos i Šalep po 5 poena.

Venecija je drugu četvrtinu otvorila  serijom 5:0 (23:28), a nalet gostiju prekinuo je Mika prvim poenima na utakmici.

Partizan je u seriji 6:0. Ekipa iz Humske se vrlo brzo vratila u vođstvo – 29:28 (13. minut). Jača odbrana dala je rezultat… Serija Venecije 5:0 posle tajm-auta za 33:29 za goste. Odgovrio je trojkom Stefan Janković – 32:33. Isti igrač je ubrzo, u 15. minutu, dobio treću ličnu grešku.

Tonut pogađa trojku, potom Fotu dva penala i Venecija vodi 38:34 u 17. minutu. Bilo je i maksimalnih 39:34.

Partizan se vratio (40:41) i mao je napad da povede u poslednjem minutu, ali Mika nije pogodio iz dobre pozicije.

Venecija na poluvremenu vodi 43:42. Jaramaz i Miler-Mekintajer su najefikasniji sa po 10 poena, a Pejdž i Stefan Janković su dodali po 5. Kod gostiju Vot je upisao 8, Šapel 7, a Tonut i Vidmar po 6 poena.

Raspucana su oba tima i na startu drugog poluvremena. Gordić je vratio prednost crno-belima – 48:47, a posle trojke Bramosa istom merom uzvratio je Jaramaz – 51:50 (23. minut).

Tomas zakucava iz kontre – 53:50. Razigrao se Tomas, koš uz faul – 56:52 (25. minut).

Ponovo Tomas – Amerikanac pogađa dva penala za 58:52. Većdevet poena Tomasa u trećem periodu. Partizan

Mika postiže koš za 60:52, a raspoloženi Tomas pogađa trojku za maksimalnih 63:54 za Partizan (27. minut).Crno-beli su u seriji 15:4, tajm-aut za goste.

Partizan je na +11 (67:56) u 28. minutu, Tomas je postigao 16 poena utrećem periodu. Nesportska lična greška nad Miler Mekintajerom… Plus tehnička za goste. Miler Mekintajer pogađa penale, a onda i postiže koš u poslednjoj sekundi napada iz vrlo teške pozicije – 71:56 za domaće.

Partizan posle tri četvrtine vodio 75:58. Tomas je u ovom periodu postigao čak 16 poena, a pratio ga je odlični Miler Mekintajer.

Mozli postiže prvi koš u poslednjoj deonici (87:68), a Pejdž trojkom donosi i plus 20 za crno-bele – 80:60.

Sjajno zakucavanje Dangubića – 82:60. Tajm-aut za ekipu Venecije.

Crno-beli ne posustaju, Miler Mekintajer ne posustaje i gotovo bez greške predvodi svoj tim. Zagorac u 36. minutu pogađa za ogromnih 88:62.

Meč je rešen, samo je pitanje sa kolikom razlikom će Partizan da slavi. I to je bitno u slučaju da dve ili više ekipa budu imali isti broj poena.

Šćepanović traži tajm-aut posle trojke Kerele (80:68) na nešto više od dva minuta  pre kraja.

Partizan je pobedio 95:73, a kompletnu statistiku pogledajte OVDE.