Virtusu niko ne može ništa, Lijetkabelis u problemu

ULEB Eurocup 20. nov 202020:02 > 20:08
KK Partizan NIS

U odloženom meču šestog kola grupne faze Evrokupa košarkaši Virtusa iz Bolonje savladali su litanski Lijetkabelis u okršaju dvojice srpskih trenera. Italijani su slavili rezultatom 82:73 i na taj način ostali neporaženi na čelu grupe C posle sedam mečeva.

Košarkaši Aleksandra Đorđevića bolje su otvorili meč i stigli do početne prednosti, ali su ključno vođstvo stekli u trećoj četvrtini, u kojoj su dozvolili samo 12 poena timu Nenada Čanka. Do kraja meča Litvanci su uspeli da umanje prednost domaćih, ali nisu pripretili da bi mogli do preokreta.

Najbolji u redovima Virtusa bio je Kajl Vims sa 14 poena, dok su po 11 ubacili Amadeo Tesitori i Đampaolo Riči, a nastupila su i trojica srpskih košarkaša.

Kapiten reprezentacije Srbije Miloš Teodosić imao je 5 poena (2/5 iz igre), 4 skoka, 3 asistencije i po 2 ukradene i izgubljene lopte za 22 mintua na parketu. Stefan Marković imao je 3 poena i 4 asistencije za 16 minuta, dok je Stefan Nikolić imao jedan skok i jedan promašaj za tri poena za tri minuta na parketu.

U poraženoj ekipi istakao se Kajl Vinjales, koji je bio daleko bolji od ostalih sa 27 poena i 6 asistencija.

Posle pobede Virtus je jedini neporaženi tim u grupi C sa svih sedam pobeda, a najbliži pratilac im je Lokomotiva Kubanj sa skorom 6-2. U narednom kolu italijanski predstavnik će gostovati Monaku.

Lijetkabelis je izgubio i šesti put u sedam mečeva, pa je sada veoma daleko plasmana u narednu fazu. U sledećem kolu gostuju belgijskom Antverpenu, a pokušaće da okončaju seriju od tri uzastopna poraza.