FIBA LŠ: Mega poklekla u Belgiji

Košarka ostalo 17. jan 201722:14 > 22:28
ABA liga, Union Olimpija/Aleš Fevžer

Košarkaši Mega Leksa pretrpeli su deveti poraz u 13. kolu Grupe D FIBA Lige šampiona na gostovanju protiv Ostendea 82:74.

Igrači srpskog predstavnika odlično su počeli meč i dobili prvu četvrtinu 21:16. Ipak, na poluvremenu domaćin je otišao sa prednošću, doduše sa svega pola koša. U drugom poluvremenu gosti su bili sve vreme u zaostatku. Početkom poslednje četvrtine uspeli su da se primaknu na 66:63, ali nisu uspeli da odigraju u istom ritmu i na kraju su doživeli novi poraz.

Igrač utakmice bio je centar Ostendea Raško Katić sa 25 poena i osam skokova. Dušan Đorđević je postigao 15, a Marko Kešelj 10 poena uz 11 skokova. Kod Mege Ognjen Jaramaz je zabeležio 15, Jovan Novak 14 a Rade Zagorac 13 poena.

Ostali rezultati današnjih mečeva i tabele.