Izvor: Getty Image/ Pool
Košarka 06.12.2017 | 21:44 > 21:46

FIBA LŠ: Bešiktaš slavio u derbiju grupe D

Košarkaši Bešiktaša savladali su Nanter rezultatom 79:74 u derbiju sedmog kola grupe D FIBA Lige šampiona i došli na prvu poziciju.

Izvor: EuroFootball Getty Images Sport

Domaći tim je od starta krenuo silovito i već na startu druge četvrtine došao do zavidne prednosti 25:12, koju do kraja meča nije ispuštao. Gosti su u poslednjih 10 minuta uspeli da se približe na 66:65, ali nisu uspeli da preokrenu.

Najefikasniji kod Bešiktaša bio je Dibler sa 16 poena, Vims je dodao 14, a Sanli 12. U redovima Nantera, Šuler je upisao 18, a Šafarcik 16 poena.

Posle te pobede turski klub je prvi u grupi sa skorom 6-1, dok je Nanter drugi sa 5-2.

U drugom meču grupe, Nimburk je pobedio na strani protiv Zjelone Gore 88:82 i došao do četvrte pobede u takmičenju koja ga je popela na treću poziciju. Sa druge strane, Zjelona Gora je sedma sa 2-5.

U grupi A, Dinamo Sasari je bio bolji od Jeniseja 75:65 i sa skorom 3-4 došao do četvrte pozicije koja vodi u plej-of, dok je Jenisej trećim porazom u nizu, a ukupno petim na sedmom mestu.

Estudijantes je u grupi C naneo drugi poraz Veneciji, pošto je u pravoj drami slavio 81:80. Španski tim je posle sedmog kola treći sa 4-3, a Venecija je zadržala prvu poziciju sa 5-2

Nemački Bajrojt je u okviru iste grupe pobedio AEK 80:73 i došao do četvrte pobede koja ga je dovela na deobu trećeg mesta. Atinjani su upisali četvrti poraz i oni su šesti.

Bon je slavio u Avelinu 69:61, dok je Monako bio bolji od Karšijake 79:65.