Ethan Miller/Getty Images

Košarka

23.10.2019 | 12.05 > 12:07

Pavićević: Ponovo smo kažnjeni za greške

Košarkaši Mornara doživeli su i drugi poraz u FIBA Ligi šampiona. Posle Rige u Letoniji, bolji od izabranika Mihaila Pavićevića bila je i ekipa Tenerifa.

Mihailo Pavićević

KK Mornar/MEDIA Pro

Barani su u minule tri utakmice doživeli tri poraza. Pored Rige i Tenerifa, Mornar je izgubio i od Partizana. Sva tri duela sui mala neizvesne završnice u kojima su izabranici Mihaila Pavićevića pravili greške koje su rivali kažnjavali.

"Pre utakmice smo znali da igramo protiv veoma dobrog i iskusnog tima, jednog od najboljih timova u vrhunskoj ligi kao što je španska. Video sam određeni napredak u našoj igri, bili smo u igri skoro 35 minuta, znali smo šta treba da radimo u odbrani i napadu, sve je u tom periodu izgledalo dobro”, rekao je trener Mornara Mihailo Pavićević posle meča drugog kola FIBA Lige šampiona i nastavio:

Protiv rivala kao što je Tenerife moraš da imaš kontrolu meča tokom svih 40 minuta. U suprotnom, bilo koju glupu ili brzopletu odluku naš rival će da kazni. To se zapravo i dogodilo u posljednjih pet minuta, kada smo imali par loših odluka, par izgubljenih lopti, koje su gosti kaznili lakim poenima".

Vremena za odmor nema je košarkaške Mornara već u subotu očekuje gostovanje ekipi Primorske u četvrtom kolu ABA lige.