Barani izgubili dobijen meč, misli ka ABA ligi

Košarka ostalo 13. nov 201911:40 > 11:42
fiba.basketball

Delovalo je da će Barani uspeti da prekinu seriju poraza u FIBA Ligi šampiona. Imali su u prvom poluvremenu prednost od 13 poena, sredinom poslednje deonice višak od devet...

Ali, nisu imali dovoljno koncentracije da meč privedu kraju, da slome otpor rivala u prvom poluvremenu, pa su posle serije Peristerija od 16:0 u samoj završnici poraženi sa 73:65, pa je sada plasman u TOP 16 fazu posle 0-5 u domenu teorije.

Peristeri je igrao onako kako sam očekivao. Borili su se od prvog do poslednjeg minuta. Upozoravao sam igrače da igramo sa timom koji dolazi iz košarkaške zemlje, sa specifičnim stilom igre, sa čvrstom odbranom i disciplinom u napadu tokom čitavog meča. Nažalost, poslednjih pet minuta su promenili sliku. Sve do 35. minuta igrali smo prilično dobru košarku protiv veoma dobrog tima. Imali smo prednost, ali je u poslednjih pet minuta jedan igrač uzeo loptu i dobio utakmicu. Rekao sam igračima da je Vilijam Hečer taj koji će rešavati, da se radi o izuzetnom košgeteru, ali…“, rekao je Pavićević nakon meča.

Vilijam Hečer bivši igrač Partizana je 17 od ukupno 23 poena postigao u poslednjih pet minuta meča kada je Peristeri od 51:62, stigao do 73:65.

Odbrana na Hečeru nije bila dovoljno agresivna i sa dovoljno fokusa, pa je Hečer praktično sam rešio pitanje pobednika. Pored toga imali smo 20 izgubljenih lopti, od čega najviše momci koji treba da donose sigurnost u igri, Pulen i Nidam”.

Plasman u TOP 16 fazu FIBA Lige šampiona je sada miljama daleko. Baranima je zaista potrebno pravo sportsko čudo pa nadoknade loš start sezone kada je evropsko takmičenje u pitanju.

Sada će biti jako teško da stignemo do druge faze FIBA Lige šampiona. Iskreno, u ovakvoj situaciji to će nam biti samo dodatno opterećenje, jer moramo da se fokusiramo na ABA ligu, da pre svega dođemo do pobeda koje garantuju opstanak u nikada jačem regionalnom takmičenju, pa tek onda, ako podignemo nivo forme i složimo kockice u mozaik koji želimo, pokušamo da postignemo i nešto više”, poručio je Mihailo Pavićević.

Vremena za tugovanje zbog poraza u meču koji su praktično imali u rukama nema. Barane već u nedelju očekuje izuzetno bitna utakmica protiv Zadra u sedmom kolu ABA lige. Utakmica se igra u Baru bez prisustva gledalaca zbog incidenta na utakmici sa Cedevita Olimpijom.