Patrick Smith/Getty Images

Košarka

24.09.2020 | 17.26 > 17:28

Promena formata: FIBA LŠ u osam grupa

FIBA Liga šampiona promenila je format takmičenja i u predstojećoj sezoni ligaški deo igraće se u osam grupa po četiri tima.

FIBA Liga šampiona

© 2017 Basketball Champions League

Svaka ekipa imaće po šest utakmica u grupnoj fazi (tri kod kuće, tri na strani).

Dve prvoplasirane iz svake grupe plasiraće se u osminu finala, a na koji način će se drugi krug takmičenja održati biće naknadno odlučeno.

Sezona u Ligi šampiona startuje 20. i 21. oktobra.

Od ekipa iz regiona, šansu da zaigra u najjačem FIBA takmičenju ima Igokea. Za to je potrebno da klub iz Laktaša savlada Sporting u plej-ofu kvalifikacija.

Omar Kuk - 13 timova, osam zemalja i trofej sa Burgosom

Tridesetosmogodišnji Omar Kuk promenio je 12 timova u osam evropskih zemalja za poslednjih 15 godina. San Pablo Burgos bila je njegova "srećna" 13. destinacija u karijeri, a sa španskim klubom je uspeo da ostvari zacrtani cilj - osvojio je trofej FIBA Lige šampiona.

FIBA LŠ: Burgos i Kravić na tronu, AEK u šoku

Košarkaši Burgosa, sa Dejanom Kravićem u sastavu tima, osvojili su FIBA Ligu šampiona, pošto su u velikom finalu, nadigrali domaćina finalnog turnira, ekipu AEK-a, sa 85:74.

Kravićev Burgos protiv AEK za trofej FIBA Lige šampiona

Košarkaši Burgosa i AEK plasirali su se u finale završnog turnira FIBA Lige šampiona. Španski tim je polufinalnom duelu u Atini savladao Dižon 81:67, dok je domaćih Fajnal-ejta bio bolji od Saragose 99:75.

F8 FIBA LŠ: AEK i Saragosa u polufinalu

Posle Burgosa i Dižona, plasman u polufinale FIBA Lige šampiona, na finalnom turniru u Atini, izborili su AEK i Saragosa. AEK je pobedio Nimburk sa 94:82, a Saragosa je slavila protiv Tenerifa sa 87:81.