Košarka

14.01.2018 | 20:29 > 20:31

LNB: Kikanović efikasan u 12. uzastopnoj pobedi Monaka

Limoges Csp

Košarkaši Monaka ubedljivo su u derbiju 16. kola prvenstva Francuske pobedili Limož rezultatom 105:90.

Elmedin Kikanović

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Ekipa iz Kneževine koju sa klupe vodi selektor reprezentacije Crne Gore Zvezdan Mitrović je upisala sedmi uzastopni trijumf u šampionatu, odnosno 12. u svim takmičenjima i sa učinkom 13-3 suvereno je prva na tabeli.

Limož je upisao drugi neuspeh u poslednje tri utakmice i trenutno je treći na deset pobeda i šest poraza.

Bosanskohercegovački centar Elmedin Kikanović postigao je 16 poena (6/11 za dva), a efikasniji je bio samo Evans sa 19 poena.

U poraženoj ekii Hejs je zabeležio 21, a Butele 17 poena.