Cedevita u polufinalu, Osijek izborio majstoricu

Ex-Yu lige 29. apr 201720:59 > 21:00
KK Cedevita

Košarkaši Cedevite plasirali su se u polufinale A1 lige pošto su i u drugoj utakmici četvrtfinalne serije pobedili Džoli rezultatom 85:65. Aktuelni šampion je u prvom meču takođe bio ubedljiv, a u Šibeniku je slavio sa 85:66.

Zagrepčani će se u polufinalu sastati sa boljim iz serije između Splita i Vrijednosnica Osijek, u kojoj je trenutno 1-1.

Cedevita je na poluvremenu vodila 40:33, da bi se potpuno odvojila u trećoj četvrtini, posebno zahvaljujući Dženanu Musi, koji je u tom periodu postigao 12 poena. Taj period je završen rezultatom 68:48 za Zagrepčane, a u poslednjoj četvrtini Šibenčani nisu uspeli značajnije da pripreti.

Šampioni Hrvatske su potpuno dominirali u skoku, upisali su 55 skokova, od 29 u napadu, dok su na drugoj strani košarkaši Džolija imali samo 29.

Musa je bio najbolji u redovima Cedevite sa 19 poena, Toni Katić je imao 15 poena, a Miro Bilan 13 poena i deset skokova.

Kod gostiju, Bruno Markulin upisao 16 poena, dok je Ivan Novačić dodao 13.

U drugoj utakmici koja je odigrana u subotu, Vrijednosnice su slavile protiv Splita rezultatom 85:65. Domaći tim je vodio tokom većeg dela susreta, a ubedljivu pobedu posle poraza u Splitu obezbedio je odličnom igrom u poslednjem periodu.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Jakov Mustapić sa 16 poena, jedan manje je imao Džejlen Robinson, uz sedam poena, dok je Domagoj Vuković upisao 14 poena.

U redovima Splita, po 14 poena upisali su Mateo Kedžo, koji je imao i sedam skokova, i Toni Dijan.

Treća utakmica serije igra se naredne srede u Splitu.