Ex-Yu lige 14. nov 201821:30 > 21:32
Lennart Preiss/Bongarts/Getty Images

Zadar i Alkar odigrali su prvi meč sedmog kola košarkaškog šampionata Hrvatske, a slavio je na svom parketu Zadar.

Christian Petersen, Getty Images Sport

Košarkaši Zadra slavili su pred svojim navijačima u meču sedmog kola košarkaškog šampionata Hrvatske protiv Alkara i do pobede došli rezultatom 99:71.

Prva četvrtina već je nagovestila ko će se na kraju radovati jer je Zadar posle tih prvih 10 minuta bio na +12. Najbolje je Alkar igrao u trećoj četvrtini, ali nije to bilo dovoljno da se nešto uradi u ovom meču jer nije posustajao ni napad domaćina.

Luka Božić predvodio je 22 poena, Mislav Brozja dodao je 15, Jure Planinić je imao dva manje, a dvocifreni su u pobedničkom timu bili i Vilijam Magariti sa 12 i Mario Litl sa 10 poena.

Alkar je sa 16 poena predvodio Hrvoje Vučić, po 11 su dali Gabrijel Marić i Džalen Braun, a deset je postigao Domagoj Kanaet.

Zadru je ovo peta pobeda u sezoni, a imaju Zadrani i dva poraza. Alkar je pretrpeo četvrti poraz.