Pobede Gorice i Hermesa obeležile košarkašku subotu

Ex-Yu lige 17. nov 201821:31 > 21:34
Christian Petersen, Getty Images Sport

Dva meča sedmog kola košarkaškog šampionata Hrvatske odigrana su u subotu, a pobede su zabeležili Gorica i Hermes.

Gorica je do treće pobede u sezoni došla na svom parketu protiv Splita rezultatom 97:87.

Prilično izjednačeno prvo poluvreme odigrala su dva tima, ali je meč na kraju prelomila treća doonica nakon koje je domaćin bio na osam poena prednosti.

Ivan Majcunić je sa 21 poenom predvodio Goricu, a sa 16 poena pratio ga je Marko Baković.

Na drugoj strani najbolji je bio Maj Kovačević sa 26 poena.

Hermes je kao gost bio bolji od Boska sa 103:92.

Od prve četvrtine su gosti vodili, ali su do ubedljive pobede došli tek u četvrtoj četvrtini koju su i odigrali najbolje.

Filip Toničić je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 21 poenom a dodao je i 11 skokova za dabl – dabl. Hrvoje Garafolić pratio ga je sa poenom manje.

Na drugoj strani najbolji je sa 25 bio Mladen Primorac koji je zabeležio i 12 skokova. Petar Babić dodao je 20 poena.