Getty Images Sport, Jayne Kamin-Oncea

Košarka

06.12.2018 | 20.37

Cedevita posrnula u finišu u Zadru

U devetom kolu hrvatskog prvenstva u četvrtak su se igrala dva meča – Zadar je bio bolji od Cedevite, a Cibona je bila daleko bolja od Alkara.

KK Zadar

Krka/Drago Perko/kosarka.si

Zadar je u hali „Krešimir Ćosić“ slavio 69:63, a do ključni poena došao je u završnici izjednačenog susreta, okončavši meč serijom 8:2 u poslednja četiri minuta.

Domagoj Vuković upisao je 12 poena, sedam skokova i četiri asistencije za domaćina, a Domagoj Bošnjak je u Cedeviti imao 19 poena, 5 skokova i 4 asistencije.

U drugom meču dana Cibona je u košarkaškom centru „Dražen Petrović“ pred 350 gledalaca deklasirala Alkar iz Sinja 100:55.

U prilično jednostranom meču koš gostiju zasipali su skoro svi košarkaši zagrebačke ekipe, čak šestorica su imala dvocifren broj poena, a najefikasniji bili su Ivan Novačić sa 16 i Nik Slavica sa 15 poena.

U ekipi Alkara 12 poena ubacio je Džošua Braun.

Cibona je trenutno prva na tabeli sa 7 pobeda i 9 kola, a Zadar i Cedevita imaju po 6 pobeda i tri poraza.

U utorak je u „klasiku“ Split na svom parketu pobedio Cibonu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU hrvatskog košarkaškog prvenstva.