Getty Image/ Pool

Košarka

15.05.2019 | 22.01

Zadar izborio majstoricu sa Cedevitom

Košarkaši Zadra savladali su Cedevitu rezultatom 84:78 u četvrtoj utakmici polufinala hrvatskog prvenstva i izjednačili na 2-2, pa tako i izborili majstoricu na svom terenu.

Luka Žorić

ZadarZvonko Kucelin

Velika borba viđena je u zagrebačkom „Domu sportova“, gde su Zadrani napravili veliko iznenađenje zahvaljujući seriji 11:0 u prvoj polovini poslednje četvrtine.

Do tog trenutka viđen je niz preokreta, ali su gosti bili ti koji su svakako tokom većeg dela susreta kontrolisali rezultat. U pojedinim momentima drugog perioda imali su i osam poena prednosti,
da bi se potom šampion Hrvatske probudio u usledila je rezultatska klackalica do serije koja je odlučila utakmicu. Iako se Cedevita trgla u samom finišu jedino je uspela da ublaži poraz, ali ne i da spreči ulazak serije u majstoricu.

Zadar je do trijumfa predvodio Luka Žorić sa 18 poena i po šest skokova i asistencija, dok je Lovre Bašić imao 17 poena.

Na drugoj strani, Džejkob Pulen je upisao 16 poena, dok je Andrija Stipanović upisao dva manje, uz šest skokova.

Odlučujuća utakmica polufinala igra se u subotu u Zadru, a prvi finalista je već poznat, pošto je Cibona u tri meča bila bolja od Splita.