Getty Image/ Pool

Košarka

22.05.2019 | 22.31

Cibona povela u finalu hrvatskog plej-ofa

Košarkaši Cibone pobedili su Cedevitu 88:84 u prvoj utakmici finala plej-ofa prvenstva Hrvatske.

KK Cibona

KK Cibona/Željko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

Iskusni Damir Markota sa 16 poena i 10 skokova i Marin Rozić sa 15 poena predvodili su Vukove, dok su Džastin Kobs sa 16 i Džejkob Pule sa dva poena manje bili najefikasniji u poraženom timu.

Cibona je sredinom treće četvrtine imala i najvećih 19 poena prednosti (62:43), ali je Cedevita uspela da učini završnicu neizvesnom.

Dva minuta pre kraja ekipa Slavena Rimca je čak i povela 81:80, ali tada je stvari u svoje ruke uzeo Filip Bundović i sa dve odlične reakcije u napadu svom timu obezbedi 84:81.

Druga utakmica na programu je u petak u KC "Dražen Petrović", a šampion će biti ekipa koja prva ostvari četiri trijumfa.

Cedevita je petostruki uzastopni prvak Hrvatske.