U petak su odigrana dva meča trećeg kola košarkaške Premijer lige Hrvatske. Ekipe Gorice i Zadra slavile su po drugi put u sezoni.

Košarka

Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarka

Košarkaši Gorice slavili su na gostovanju Šibenki 82:58 i upisali drugu pobedu u sezoni.

Šibenka je bio bilji u prvoj četvrtini koju je dobio sa tri poena razlike, ali je u nastavku Gorica zaigrala mnogo bolje u odbrani, a proradio je i šut pa je preokret načinjen još pre poluvremena.

U pobedničkom timu najbolji je bio Ivan Mujcinović sa 17 poena, a pratili su ga Ivan Vraneš sa 14 i Petar Babić sa poenom manje. U ekipi domaćina istakli su se Ivan Gulin sa 13 i Ivan Milenković sa 12 poena.

Zadar je slavio protiv Osijeka na svom parketu 114:72.

Domaćin je sve vreme bio bolja ekipa na parketu i sigurno je došao do pobede.

Zadar su predvodili Martin Junaković sa 22 i Stefan Fundić sa 17 poena, a na drugoj strani najefikasniji je bio Andrija ćorić sa 20 poena, a 16 je dao Antonio Jordano.