Split bolji od Cibone, Zadar slavio protiv Dubrave

Košarkaši Zadra i Splita upisali su u nedelju pobede i time je komplatirano 15. kolo košarkaške Premijer lige Hrvatske.

KK Zadar

Zadar, Zvonko Kucetin

Split je na svom terenu slavio protiv Cibone rezultatom 82:74. Split sada ima skor 11 - 4, a Cibona 12 - 3.

Nakon minimalnog vođstva domaćih u prvoj četvrtini, usledila je rezultatski potpuno izjednačena druga deonica pa je Split imao tri poena prednosti na poluvremenu.

Odlučujuću prednost Split je stekao u trećoj deonici nakon koje je bila na +11 i sigurno priveo meč kraju.

Split su predvodili Tomislav Gabrić sa 21 i Antonio Vranković sa 20 poena.

U Ciboni su najbolji bili Matic Rebec sa 16 i Mate Vučić sa 14 poena.

Zadar je do pobede došao na gostovanju Dubravi gde je slavio rezultatom 113:76.