Patrick Smith/Getty Images

Košarka

21.11.2020 | 22.35

Zadrani gaze redom

U subotu su odigrana tri meča 11. kola hrvatske Premijer lige: Hermes - Alkar 75:88, Škriljevo - Šibenka 88:77, Zabok - Zadar 66:80.

Košarkaška lopta

Rob Carr, Getty Images Sport

Alkar je zabeležio sigurnu pobedu nad Hermesom na gostovanju u zagrebačkom Košarkaškom centru “Dražen Petrović” - 75:88. Gosti su bili ubedljiviji, pogotovo u drugoj i četvrtoj četvrtini i rutinski su stigli do trijumfa.

Najzapaženiji pojedinac u pobedničkom timu bio je Vlatko Granić , koji je upisao dabl-dabl učinak sa 20 poena i 10 skokova, a kod poraženih Ivan Svoboda je zabeležio 20 poena, 5 skokova i 4 asistencije i Ivan Mileković 18 poena, 2 skoka i 3 asistencije.

Škriljevo je relativno lako porazilo goste iz Šibenika. Domaći su na poluvremenu imali vođstvo 45:32, a u nastavku su uspeli da stignu do rutinske pobede. Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Jure Gunjina sa 20 poena i 6 skokova, a kod poraženih Milija Miković je upisao dabl-dabl sa 17 koševa i 10 skokova.

Zadrani su pobedili u Zaboku, posle bolje igre u većem delu utakmice. Gosti su igrali kolektivno i ravnomerno rasporedili košgeterski učinak, Dominik Mavra je postigao 14 koševa, a Entoni Karter je upisao 13 poena i 4 skokova. U poraženoj ekipi Antonio Črnjević je uknjižio 13 poena i 6 skokova.

Redosled na tabeli hrvatske Premijer lige izgleda ovako: Zadar 9-2, Cibona 8-2, Split 7-3, Sonik Puntamika 6-4, Škriljevo 5-5, Zabok i Osijek 4-6, Gorica 6-1, Alkar 3-7, Furnir 2-8, Šibenka 3-6, Hermes 1- 8.