Sonik Puntamika grabi ka vrhu

Ex-Yu lige 22. nov 202021:38 > 21:43
Christian Petersen, Getty Images Sport

Na dva nedeljna meča 11. kola hrvatske Premijer ligea, postignuti su ovi rezultati: Furnir - Gorica 84:78 i Sonik Puntamika - Osijek 97:92.

Furnir je imao početno vođstvo od 4,5 poena, što je Gorica anulirala pred kraj prvog perioda, da bi domaći posle odmakli na “plus 9” i zadržali prednost na poluvremenu (43:39). Treća četvrtina je po odnosu snaga i kretanju rezultata ličila na prvu, da bi se u poslednjoj deonici igralo egal, posle čega Furnir stiče svega 3,4 poena viška, koje uspeva da sačuva u uzbudljivoj završnici.

Najbolji igrač susreta bio je Mislav Brzoja iz Furnira sa dabl-dabl učinkom, 26 poena, 11 skokova i 8 asistencija, a kod poraženih bolji od ostalih bio je Lovro Mazalin sa 20 koševa i 4 skoka.

Sonik Puntamika je na svom parketu savladala Osijek, na meču sa puno preokreta i uzbuđenja. Početak susreta je pripao gostima (10:17, 7. minut), posle čega su domaći uspostavli ravnotežu i stekli neznantu prednost, ali Osiječani su na pauzi između poluvremena imali “plus 2” (45:47). Potom ekipa Sonik Puntamike preuzima inicijativu, ali Osijek im je konstantno bio za petama. Tek posle 91:83 u 38. minutu domaći su uspeli da obezbede sigurnu pobedu.

U timu pobednika najbolji su bili Tomislav Cvitković sa 23 poena, 5 skokova i 4 asistencije i Lovre Runjić sa 22 koša i 3 skoka, a u Osijeku Antonio Džordano je postigao 22 koša i dodao 4 skoka i 4 asistencije.

Redosled na tabeli hrvatske Premijer lige izgleda ovako: Zadar 9-2, Cibona 8-2, Sonik Puntamika 7-4, Split 7-3, Škriljevo 5-5, Osijek 4-7, Gorica 6-2, Zabok 4-6, Furnir 3-8, Alkar 3-7, Šibenka 3-6, Hermes 1- 8.