Brejk Trenta u Milanu za 1-0

Košarka ostalo 25. maj 201722:30 > 22:31
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Trenta pobedili su Armani u Milanu sa 76:66, u prvoj utakmici polufinala plej-ofa italijanskog šampionata.

Ovaj rezultat predstavlja prilično iznenađenje jer je Armani u plej-of ušao sa prve pozicije na tabeli, pa će sada morati da vraća brejk.

Delovalo je da neće biti iznenađenja kada je domaćin dobio prvu deonicu sa 17:10. U nastavku je na parketu postojao samo jedan tim, pošto je Trento dobio preostale tri četvrtine i prilično lako je došao do vođstva u seriji.

Dastin Hodž predvodio je goste sa 23 poena, Gomes je dodao 13, Šilds 12, a Flakadori i Saton po 10. U domaćem sastavu Tarčevski je postigao 15 Simon je dodao 12, a Hikmen 11 poena. Milan Mačvan je ubacio 5 poena, a nije bilo Miroslava Raduljice.

U drugom polufinalu sastaju se Avelino i Venecija.