Armani rutinski sa Pistojom, Micov veoma dobar

Košarka ostalo 8. jan 201822:47 > 22:48
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Emporio Armanija ostvarili su siguran trijumf na gostovanju Pistoji rezultatom 79:63 i tako stavili tačku na 14. kolo Serije A.

Milanezi su dobro ušli u utakmicu, Pistoja se vratila do kraja prvog poluvremena, ali su gosti potom uspeli da uspostave kontrolu i praktično rutinski dođu do pobede.

Armani je do trijumfa predvodio Dairis Bertans sa 16 poena, a zapažen je bio i srpski košarkaš Vladimir Micov, koji je za 22 minuta upisao deset poena i četiri asistencije. Dvocifreni učinak imao je i Endru Gaudlok, koji je upisao 11 poena.

Kod Pistoje, Ronald Mur je imao 17 poena i po osam skokova i asistencija. Jedan poen manje upisao je Tajrusa Mekgi.

Armani je protiv Pistoje upisao 11. pobedu ove sezone, pa se pridružio Avelinu na čelu tabele, pošto oba tima imaju po 22 boda. Tim iz Toskane je na pretposlednjoj poziciji sa skorom 4/10.