Venecija umalo prokockala pobedu, ali ipak izjednačila

Košarka ostalo 27. maj 201822:44 > 22:51
Print screen/SK

U polufinalnoj seriji italijanske lige u košarci, Venecija je izjednačila protiv Trenta na 1:1 slavivši u drugom meču rezultatom 80:77.

Venecija je dominirala u prvom poluvremenu, imala i 20 poena prednosti, da bi katastrofalno odigrala treću četvrtinu, u kojoj su se gosti potpuno vratili u meč, uprkos tome što su bili oslabljeni nakon isključenja Dominika Satona.

U finišu je Venecija stigla do plus 13, ali se Trento serijom 11:0 potpuno primakao.

U poslednjem napadu, Horhe Gutjetez je išao na prodor umesto da šutirao trojku za izjednačenje, da bi Venecija u kontri postigla odlučujuća dva poena i stigla do trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Markiz Hejns sa 26 poena, goste je predvodio pomenuti Gutjerez sa 14 poena.

Serija se sada seli u Trento, gde se igraju naredna dva meča. I u drugom polufinalu između Armanija i Brfeše rezultat u pobedama je 1:1.