Palakanestro: Kantu protutnjao kroz Kremonu

Košarka ostalo 20. okt 201823:19 > 23:22
Sport Klub Printscreen

Jedini meč Palakanestra koji je na programu bio u subotu u svoju korist rešila je ekipa Kantua, koja je od Kremone bila bolja rezultatom 96:79.

Kantu je dominirao celokupnim tokom meča – nakon prve četvrtine imao je +9 u Kremoni, na poluvremenu +22, a na poslednjoj pauzi +26.

Najefikasniji u timu gostiju bili su Amerikanci – Dejvon Džeferson imao je 25 poena, a Frenk Gejns 22. U poraženoj ekipi Endru Kroford ubacio je 21 poen, a Đampaolo Riči postigao je 20 poena.

Bila je to druga pobeda Kantua u sezoni, a imaju i jedan poraz, dok je Kremona sa Kantuom na deobi treće pozicije sa istim skorom. U sledećem kolu italijanskog šampionata Kantu igra kod kuće protiv Ređane, a Kremona u Bolonji gostuje Virtusu.

U prethodnom kolu Armani je pobedio Virtus u Bolonji, a Aleksa Avramović pružio je još jednu odličnu partiju u Palakanestru.

Pogledajte REZULTATE i TABELU italijanske košarkaške lige.