Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

04.02.2019 | 22.22 > 22:26

Armani lako sa Pistojom, devet poena Omića

Košarkaši Armanija slavili su u gostima protiv poslednjeplasirane Pistoje rezultatom u meču 18. kola italijanskog šampionata.

Simone Pjaniđani, Simone Pianigiani

Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Ekipa Simonea Pjaniđanija bila je bolji rival tokom većeg dela meča, Pistoja je samo treću četvrtinu rezultatski dobila, ali to nije bilo dovoljno da izbegne 14. poraz u sezoni.

Najzaslužniji za trijumf milanskog tima bio je Majk Džejms sa 17 poena, po 14 su ubacili Mindaugas Kuzminskas i Amedeo Dela Vale sa po 14 poena. Bivši centar Budućnosti i Crvene zvezde Alen Omić je za 26 minuta na terenu postigao devet poena.

U ekipi Pistoje istakao se Pik sa 21 poenom, Krubakli je ubacio 19, dok je 18 dodao Blaž Mesiček.

Armani je na vrhu tabele sa 16 pobeda i samo dva poraza od početka sezone.

Pistoja je zakucana za začelje, doživela je četvrti poraz u nizu, a ukupno 14, uz samo četiri pobede.

Pogledajte rezultate i tabelu italijanskog košarkaškog prvenstva.