SK

Košarka

17.03.2019 | 21.20 > 22:11

Veneciji derbi, sramotan Brindizi

U derbiju 22. kola košarkaške lige Italije sastale su se dve prvoplasirane ekipe Venecija je kao gost savladala Armani 87:86. Breša je tek posle produžetka savladala Brindizi, koji se propisno obrukao u dodatnih pet minuta.

Ea7 Emporio Armani Milano

Printcsrean

Armani je jako krenuo, poveo 22:5. i većim delom prvog poluvremena imali dvocifrenu prednost. Međutim, od finiša druge četvrtine i u trećoj počinje sunovrat domaćina. Venecija je serijom 27-7 uspela da preokrene na 59:53. Ipak, usledio je udarac i Milana, koji je uspeo da istopi prednost i da preokrene u poslednjoj četvrtini. Armani je došao do +8 (85:77), a onda je krenuo konačan sunovrat. Postigli su do kraja samo poen, a primili 10, od čega i pobedonosni koš u poslednjih sekundima Majkla Bramosa.

Kod pobednika Majkl Vot bio je najefikasniji sa 24 poena, a Stefano Tonut 20. Na drugoj strani Kejleb Tarčevski bio je najefikasniji sa 15 poena, jedan više od Nemanje Nedovića koji je imao i dva skoka. Vladimir Micov dodao je sedam. Amani ostaje lider sa skorom 18-4, dok Venecija ima dve pobede manje.

Breša je savladala kod kuće jednog od kandidata za plej-of Brindizi posle produžetka 97:80, ali ono po čemu će se pamtiti ovaj meč je sam produžetak. Gosti su se potpuno raspali u tih pet minuta, postigli su samo tri poena i primili čak 20.

Ostali rezultati: Vareze - Kremona 83:64, Pezaro - Kantu 72:80, Trento - Trst 82:75, Pistoja - Sasari 82:90, Avelino - Ređana 91:59.