Novi poraz Đorđevićevog Virtusa, sjajni Avramović

Košarka ostalo 31. mar 201920:06 > 22:39
Turkish Airlines EuroLeague

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević pretrpeo je drugi uzastopni poraz na klipi Virtusa iz Biolonje.

Italijanski velikan je izgubio na gostovanju Sasariju 90:72 u 24. kolu PAlakansetra i napravio korak unazad u borbi za mesto u plej-ofu. Đorđević je, podsetimo, upisao tri pobede u prva tri meča u Virtusu, a uspešnu seriju prekinuo je pre nekoliko dana porazom od Nantera u prvoj utakmici četvrtfinala FIBA Lige šampiona (78:70).

Sasari je sjajno odigrao drugo poluvreme koje je dobio 52:34, a najbolji u timu sa Sardinije bili su Koli sa 22, Polonara sa 19 i Pjer sa 15 poena. Kod gostiju Punter je upisao 23, a srpski centar Dejan Kravić 12 poena (6/11 za dva), uz 4 skoka za 24 minuta.

Virtus je na deobi devetog mesta sa učinkom 12-12 zajedno sa Sasarijem i Kantuom, koji je šružio odlilčan otpor Emportio Armaniju, ali je na kraju poražem 98:91.

Ekipa iz Minala je posle lošeg prvog poluvremena (43:56) u nastavku zaigrala mnogo bolje i trijumfom 98:91 preokinula niz od dva poraza u prvenstvu.

Odličan je bio Majk Džejms sa 29 poena i 7 asistencija, Kaleb Tardževski je dodao 17, a Vladimir Micov 13 ((5/7 za dva, 1/2 za tri), uz skok i 2 asistencije, dok Nemanja Nedović nije bio u timu. U poraženom timu Frenk Gejns je zabeležio 44 poena (8/16 za tri), a Geri Blejks 18.

Vareze je prekinuo seriju od četiri pobede drugoplasirane Venecije i pred svojim navijačima slavio je 87:79 uz još jednu odličnu partiju Alekse Avramovića.

Srpski reprezentativac je postigao 26 poena (8/12 za dva, 2/4 za tri, 4/7 slobodna bacanja), uz 3 skoka i 6 asistencija za 33 minuta, dok je Arči dodao 24 poena. Kod gostiju Vat je zabeležio 15, a Stoun 13 poena.

Mladi srpski igrač Vojislav Stojanović je u porazu Kremone na gostovanju u Trstu 97:80 upisao 12 poena (5/7 za dva, 0/2 za tri, 2/2 slobodna bacanja) i 3 skoka za 18 minuta.

Ekipa Pezara je savladala Avelino 91:89, a u nedelju uveče na programu su još tri utakmice,
Breša je bila bolja od Pistoje 87:79, dok je Ređo Emilija pobdila Brindizi 82:76 i drugim uzastopnim trijumfom popravila šanse za opstanak.

Pogledajte sve REZULTATE i TABELU italijanske lige.