Pool, Getty Images Sport

Košarka

31.03.2019 | 20.06 > 22:39

Novi poraz Đorđevićevog Virtusa, sjajni Avramović

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević pretrpeo je drugi uzastopni poraz na klipi Virtusa iz Biolonje.

Aleksandar Đorđević

Turkish Airlines EuroLeague

Italijanski velikan je izgubio na gostovanju Sasariju 90:72 u 24. kolu PAlakansetra i napravio korak unazad u borbi za mesto u plej-ofu. Đorđević je, podsetimo, upisao tri pobede u prva tri meča u Virtusu, a uspešnu seriju prekinuo je pre nekoliko dana porazom od Nantera u prvoj utakmici četvrtfinala FIBA Lige šampiona (78:70).

Sasari je sjajno odigrao drugo poluvreme koje je dobio 52:34, a najbolji u timu sa Sardinije bili su Koli sa 22, Polonara sa 19 i Pjer sa 15 poena. Kod gostiju Punter je upisao 23, a srpski centar Dejan Kravić 12 poena (6/11 za dva), uz 4 skoka za 24 minuta.

Virtus je na deobi devetog mesta sa učinkom 12-12 zajedno sa Sasarijem i Kantuom, koji je šružio odlilčan otpor Emportio Armaniju, ali je na kraju poražem 98:91.

Ekipa iz Minala je posle lošeg prvog poluvremena (43:56) u nastavku zaigrala mnogo bolje i trijumfom 98:91 preokinula niz od dva poraza u prvenstvu.

Odličan je bio Majk Džejms sa 29 poena i 7 asistencija, Kaleb Tardževski je dodao 17, a Vladimir Micov 13 ((5/7 za dva, 1/2 za tri), uz skok i 2 asistencije, dok Nemanja Nedović nije bio u timu. U poraženom timu Frenk Gejns je zabeležio 44 poena (8/16 za tri), a Geri Blejks 18.

Vareze je prekinuo seriju od četiri pobede drugoplasirane Venecije i pred svojim navijačima slavio je 87:79 uz još jednu odličnu partiju Alekse Avramovića.

Srpski reprezentativac je postigao 26 poena (8/12 za dva, 2/4 za tri, 4/7 slobodna bacanja), uz 3 skoka i 6 asistencija za 33 minuta, dok je Arči dodao 24 poena. Kod gostiju Vat je zabeležio 15, a Stoun 13 poena.

Mladi srpski igrač Vojislav Stojanović je u porazu Kremone na gostovanju u Trstu 97:80 upisao 12 poena (5/7 za dva, 0/2 za tri, 2/2 slobodna bacanja) i 3 skoka za 18 minuta.

Ekipa Pezara je savladala Avelino 91:89, a u nedelju uveče na programu su još tri utakmice,
Breša je bila bolja od Pistoje 87:79, dok je Ređo Emilija pobdila Brindizi 82:76 i drugim uzastopnim trijumfom popravila šanse za opstanak.

Pogledajte sve REZULTATE i TABELU italijanske lige.