Palakanestro: Slavili Kremona i Venecija, Stojanović 0p

U prvim mečevima četvrtfinalnih serija italijanske košarkaške Serije A koji su se igrali u nedelju Kremona je kod kuće pobedila Trst, a Venecija je na domaćem terenu slavila protiv Trenta.

košarkaška lopta, košarka, lopta, Molten

Christian Petersen, Getty Images Sport

Vanoli Kremona je pobedila Trst rezultatom 82:75, a ključna je bila poslednja četvrtina, koju su domaći dobili sa osam poena razlike.

Najbolji u redovima pobednika bili su Kroford sa 21 poenom i Diner sa 18. Vojislav Stojanović igrao je za pobednički tim 15 minuta, šutirao iz igre 0/6 i nije postigao nijedan poen.

Zoran Dragić postigao je 16 poena za Trst, a Strautins je imao 10. Hrvoje Perić ubacio je 9 poena za poraženu ekipu.

Venecija je pobedila Trento 67:57 – Hejns je imao 14, a Gašper Vidmar 13 poena za pobednika, dok je 18 poena za Trento imao Marbl.

U preostalim četvrtfinalnim parovima sastaju se Armani i Avelino (Avelino je slavio u prvom duelu), odnosno Sasari i Brindizi.