Patrick Smith/Getty Images

Košarka

13.06.2019 | 00.18 > 00:25

Sasarijev brejk za izjednačenje u finalnoj seriji

Košarkaši Dinama iz Sasarija slavili su na gostovanju protiv Venecije rezultatom 80:66 u drugoj utakmici u finalnoj seriji plej-ofa košarkaške Serije A u Italiji i izjednačili skor na 1:1 u pobedama.

Džek Kuli

Michael Hickey/Getty Images

Džek Kuli

Gosti nisu izgubili nijednu četvrtinu, a prednost je lagano rasla od početka do kraja meča do konačnih +14.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Amerikanac Džek Kuli sa 16 poena i 11 skokova, a 19 poena ubacio je Džejmi Smit. Tajrus Mekgi imao je 14, a Rašon Tomas 11 poena.

U poraženoj ekipi bolji od ostalih bio je nekadašnji igrač mnogih NBA timova i 15. pik drafta Ostin Dej – on je ubacio 20 poena. Slovenački centar Gašper Vidmar imao je 5 poena i 6 skokova.

Ekipa Rejer Venecije bila je šampion Italije pre dve godine, a to im je bila treća titula u istoriji kluba. Sasari je, sa druge strane, do naslova šampiona prvi i jedini put došao 2015. godine.

Naredni meč u seriji koja se igra na četiri pobede na programu je u petak od 20 časova i 45 minuta, a domaćin će biti Dinamo na Sardiniji.

U prvom meču serije slavila je domaća Venecija rezultatom 72:70.