Venecija vratila prednost domaćeg terena

Košarka ostalo 14. jun 201922:32 > 22:44
fiba.basketball

Košarkaši Venecije savladali su Dinamo Sasari na Sardiniji 76:73 i tako su poveli 2-1 u finalnoj seriji italijanskog plej-ofa.

Tokom prvog poluvremena Venecija je uglavnom kontrolisala rezultat da bi polovinom druge deonice gosti imali i dvocifrenu predsnost. Ipak Sasari je uspeo da se konsoliduje do velikog odmora i da smanji na sedam poena minusa (32:39).

U trećoj donici je Sasari uspeo da stigne na samo minus dva, ali je Venecija zatim imala seriju 11:1 u kojoj su domaći bili nekoliko minuta bez koša iz igre. Pokušavao je Dinamo da se vrati u meč što im je na kraju i uspelo jer se u poslednji minut ušlo nerešenim rezultatom 71:71. Odlični su tada bili Rašon Tomas, Akile Polonara, Stefano Đentile i Dešon Pjer, ali je meč u korist gostiju iz Mestrea prelomio Ostin Dej. Bivši igrač Galatasaraja je pogodio trojku u poslednjem minutu posle kog nije bilo više povratka ekipi sa Sardinije.

Ostin Dej je postigao 22 poena kod Venecije, dok je Stefano Tonut bio još jedini dvocifreni sa deset poena. Gašper Vidmar nije dao nijedan koš na ovom meču. U ekipi Sasarija je Tomas ubacio 17 poena, a Pjer 15.

Venecija vodi 2-1 u seriji koja se igra na četiri pobede, a naredni duel ove dve ekipe igraju u nedelju od 20 i 45 takođe u hali Sasarija.