Nezaustavljivi Marković zasenio i Tea! Virtus na 8/0

Košarka ostalo 10. nov 201920:35 > 20:39
Elsa/Getty Images

Košarkaši Virtusa iz Bolonje savladali su Trevizo rezultatom 84:79 i posle osam kola zadržali maksimalan učinak u prvenstvu Italije.

U duelu velikana sa Apenina, gosti iz Treviza su na poluvremenu imali 6 poena prednosti (46:40), ali je ekipa Aleksandra Đorđevića treći period odigrala skoro bez greške i u finišu tog dela meča preokrenula na 67:56.

Virtus je do kraja duela održavao prednost, a Trevizo je samo na startu poslednje četvrtine došao na minus 3.

Frenk Gejns je bio najefikasniji sa 20 poena, Miloš Teodosić je dodao 12 (2/2 za dva, 2/7 za tri, 2/3 slobodna bacanja), uz 3 skoka i 5 asistencija za 27 minuta, dok je Stefan Marković imao 10 poena (3/4 za dva, 1/4 za tri, 1/3 slobodna bacanja), uz 8 skokova i 6 asistencija za 25 minuta. Kod gostiju Dejvid Logan je zabeležio 16, a Isak Fotu 13 poena.

Vojislav Stojanović je u pobedi Kremone protiv Fortituda iz Bolonje 80:73 postigao 7 poena (2/4 za dva, 1/2 za tri), uz 2 skoka i 3 asistencije za 19 minuta.