Lennart Preiss/Bongarts/Getty Images

Košarka

05.01.2020 | 19.30 > 22:01

Neverovatni Teodosić 'uplašio' Partizan! Micov 20 poena

Košarkaši Virtusa u generalnoj probi pred startu Top 16 Evrokupa i gostovanje Partizanu pobedili su Trento u gostima rezultatom 83:77.

Gosti iz Bolonje su u 17. kolu prvenstva Italija ostvarili treći uzastopni trijumf i sa skorom 14-2 zadržali su prvo mesto na tabeli, ispred Sasarija (13-3).

Goste je predvodio sjajni Miloš Teodosić koji je 16 od ukupno 30 poena (4/7 za dva, 5/12 za tri, 7/8 slobodna bacanja) postigao u poslednjih 5 minuta, a imao je još 5 skokova i 3 asistencije za 30 minuta provedenih na terenu.

Virtus je u finišu prvog poluvremena imao 19 poena prednosti, ali je Trento u nastavku zaigrao mnogo bolje i u poslednju deonicu je ušao sa svega 5 poena minusa (55:50). Domaći su serijom 7:0 poveli posle mnogo vremena 57:55, ali je u završnici utakmice Teodosić preuzeo odgovornost i skoro sam doveo svoj tim do nove pobede.

Pored iskusnog srpskog plejmejkera zapaženi u gostujućoj ekipi bili su Džulijan Gembl sa 19, Kajl Vims sa 15 i Đampaolo Riči sa 10 poena, dok je Stefan Marković upisao samo poen (0/3 za tri, 1/3 slobodna bacanja), uz 6 skokova i 9 asistencija za 34 minuta.

Kod Trenta, koji je u Evrokupu takođe u grupi sa Partizanom, Alesandro Đentile je prednjačio sa 22 poena, Džejms Blekmen je dodao 13, a Rašard Keli 12.

Partizan u sredu u 20 časova dočekuje Virtus na startu drugog dela Evrokupa.

Olimpija je na svom terenu u Milanu iznenađujuće poražena od Kantua 89:83, što je već šesti neuspeh ekipe Etorea Mesine.

Ves Klark je bio najefikasniji sa 21 poenom, Kevarijus Hejs je imao 15, a Džejson Barnel 14. Kod Milaneza Luis Skola je postigao 21, a Vladimir Micov 20 poena (5/9 za dva, 2/4 za tri, 4/7 slobodna bacanja), uz 3 skoka za 27 minuta.

Pezaro je pred svojim navijačima izgubio od Trska 82:76, a Vasilije Pušica je za domači tim zabeležio 5 poena (0/2 za dva, 1/5 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz po 2 skoka i asistencije.