U košarkaškom šampionatu Italije u subotu su odigrana četiri meča 18. kola. Virtus je bio ubedljiv, a pobede su upisali i Venecija, Ređana i Kremona.

Aleksandar Đorđević, Miloš Teodosić

kss.rs

Virtus je u Bolonji bio ubedljiv protiv Pistoje i slavio je 90:60.

Gosti su bili izuzetno loši u prvoj četvrtini tokom koje su postigli samo osam poena što je ekipu Aleksandra Đorđevića ostavilo na +11 nakon samo deset minuta. Prednost domaćih je narasla do 18 poena do poluvremena, a nakon treće deonice, u kojoj su gosti bili nešto bolji, Virtus je zadao ozbiljan udarac u poslednjih deset minuta i stigao do izuzetno ubedljive pobede.

U pobedničkom timu najbolji su bili Đampaolo Rici sa 22 i Filipo Baldi Rosi sa 14 poena. Miloš Teodosić je postigao devet poena, a Stefan Nikolić dva manje, dok se Stefan Marković nije upisao u strelce.

Pistoju su predvodili Teran Petvej sa 16 i Džan Salumu sa 13 poena.

Venecija je slavila protiv Fortituda 80:70, Kremona je kao gost bila bolja od Treviza 94:84, a Ređana je slavila na gostovanju Trentu 103:81.