Srdjan Stevanovic, Getty Images

Košarka

20.09.2020 | 20.08 > 20:12

Milanezima trofej, Teo trojke 1/9, Micov povređen!

Košarkaši Olimpija iz Milana četvrti put u istoriji osvojili su Superkup Italije pošto su u finalu savladali Virtus iz Bolonje rezultatom 75:68.

Micov i Skola

Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images

Evroligaš iz 'grada mode' je na poluvremenu imao 12 poena prednsti (45:33), ali je ekipa Aleksandra Đorđevića u trećem periodu zaigrala mnogo bolje u odbrani.

Virtus je rivala zaustavio na 8 poena i u poslednju deonicu je ušao sa minus 2 (53:51).

Ipak, Olimpija je uspela da odbije nalet protivnika i sačuva prednost koja je u finišu bila i dvocifrena (75:65).

Luiđi Datome je predvodio svoj tim sa 17 poena, Kevin Panter je dodao 14, Malkolm Dilejni 11, a Vladimir Micov je zbog povrede lakzta na terenu bio samo četiri minuta u prvoj četvrtini i upisao je 2 poena (1/2 za dva, 0/1 za tri), uz dva skoka za 4 minuta.

U poraženoj ekipi, koja je samo 1995. osvojila Superkup, Amar Alibegović je postigao 13 poena, uz 8 skokova, a Džulijan Gembl i Avudu Abas su dodali po 11.

Miloš Teodosić je za 30 minuta imao 6 poena (1/4 za dva, 1/9 za tri, 1/2 slobodna bacanja), skok i 8 asistencija, dok je Stefan Marković zabeležio 3 poena (0/1 za dva, 1/3 za tri), skok i 4 asistencije.