Lider Armani slavio i u Bolonji, Pušica dvocifren

Košarka ostalo 25. okt 202018:27 > 23:39
Ezra Shaw, Getty Images Sport

U nedelju je odigrano pet utakmica 5. kola elitnog italijanskog šampionata, a pobede su zabeležile ekipe Armanija, Venecije, Skavolinija, Brindizija i Trenta. Fortitudo Bolonja je na svom terenu poražena od Armanija 71:82.

Milanezi su većim delom susreta kontrolisali igru i rezultat i dopustili domaćima inicijativu samo u drugoj četvrtini. Pobeda tima iz Milana nije dolazila u pitanje, gosti su odigrali sigurno i kolektivno, s obzirom na ravnopravan košgeterski učinak. Šilds je postigao 17 poena, imao 4 skoka, Luiđi Datome je upisao 16 koševa, šutirao za dva i tri poena 4-3, dodao 5 skokova.

Kajl Hajns je ostvario dabl-dabl učinak sa 12 poena i 11 skokova, a Majkl Rol je uknjižio 13 poena, 3 skoka i 3 asistencije. U poraženom sastavu najefikasniji bio je Pjetro Aradori sa 24 poena, pri čemu je šutirao trojke 5-4.

U duelu Venecije sa Sasarijem domaćin je slavio rezultatom 99:92. Domaći su tokom prvog poluvremena održavali neznatno vođstvo, ali su gosti uspostavili ravnotežu u nastavku susreta. Kada se činilo da će meč da uđe u neizvesnu završnicu tim Venecije je dodao gas i rutinski trijumfovao.

U redovima pobednika istakao se Majkl Bramos sa 28 poena, šutem za trojke 10-6 i 4 skoka, a kod poraženih bolji od ostalih bio je Elmantas Bendzuis, koji je upisao 29 poena, šutirao trojke 3-3 i tome dodao 3 skoka, dok je Srbin Vasilije Pušica zabeležio 10 poena, 2 skoka i 3 asistencije.

Na meču Virtus Roma – Skavolini, gosti iz Pezara su rutinski stigli do ubedljive pobede 69:84. Skavolini je tokom čitavog susreta održavao pristojno vođstvo, tako da se praktično od starta susreta znalo ime pobednika.

U ekipi Skavolinija istekli su se Franc Mesinet sa 17 poena i šutem za dva poena 7-5 i Džastin Robinson, koji je uknjižio 16 koševa, šutirao trojke 5-3, dodao 5 skokova i 4 asistencije. U redovima Virtus Rome bolji od ostalih bio je Entoni Bin sa 16 postignutih poena, šutem za tri poena 5-3 i 4 skoka.

Brindizi je trijumfovao u gostima protiv Trsta 76:79 na meču, u kojem je uglavnom vođena ravnopravna borba. Gosti su se bolje snašli u finišu i obezbedili neznatno vođstvo dovoljno za konačnu pobedu. Kod pobednika istakao se trio Di Anđelo Herison, Nik Perkins i Džejms Bel. Herison je ubacio 18 poena, dodao 4 skoka i 3 asistencije, Perkins je imao učinak od 16 poena i 6 skokova, a Bel 15 poena i 4 skoka.

U domaćem sastavu Davide Alviti je uknjižio 14 koševa i 8 skokova.

Duel Trento – Kremona rešen je posle produžetka, a pobedu je odneo domaći tim – 85:83 (76:76). Kori Vilijams je imao dabl-dabl učinak sa 24 poena i 13 skokova i 3 skoka, a u gostujućoj ekipi Dalton Houms je upisao 22 koša i 5 skokova. Srbin Igor Jovanović u dresu Trenta nije ulazio u igru, kao ni Lazar Trunić u ekipi Kremone.

Meč Trevizo – Kantu je odložen.

Na tabeli vodi Armani sa maksimalnim skorom 5-0, drugoplasirana je Venecija 4-1, treći je Brindizi sa 4-1, dok učinak 3-2 imaju Sasari, Virtus Bolonja, Ređo Emilija, a Kantu 2-2…