Zvezda i Korać za trofej u Kupu Milana Cige Vasojevića

Košarka ostalo 11. mar 201719:54 > 19:58
Košarkaški savez Srbije

Košarkašice Crvene zvezde i Radivoja Koraća sastaće se u finalu završnog turnira Milana Cige Vasojevića u Novom Sadu. ‚Crveno-bele‘ su u ‚večitom derbiju‘ slavile protiv Partizana sa 53:50, dok je Korać deklasirao Vršac sa 75:47.

Borba za titulu na programu je u nedelju od 16 časova.

Od samog početka duela Crvene zvezde i Partizana obe ekipe su bili prilično neefikasne, pa su se ređali promašaji na obe strane, o čemu svedoči i rezultat 4:4 posle sedam minuta igre. Na kraju prve deonice bilo je 7:8, a u istim ritmu počela je i druga četvrtina.

Partizan je delovao sigurnije i u 14. minutu poveo 14:7, pa je trener Zvezde Vuković morao da reaguje tajm-autom. Međutim, u narednim minutima se ništa nije promenilo, a crno-bele su potpuno kontrolisale igru i u 18. minutu imale i 18:10. Na kraju prvog poluvremena, Partizan je imao prednost 22:15.

U trećoj četvrtini crveno-bele su povezale igru i u 23. minutu prišle na 24:26, a onda u 25. i povele 29:28. U narednom periodu ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu, da bi se Zvezda dva minuta pre kraja četvrtine odvojila na 39:35, a po isteku 30. minuta bilo je 41:38.

Partizan je pojačao ritam na startu četvrte četvrtine i u 33. minutu ponovo poveo – 43:41, a dva minuta kasnije i 47:43. U finišu meča vodila se velika borba za svaki poen. Crveno-bele su posle dva odlična kontranapada Prlje i dva penala Đorđevićeve za seriju 8:0 ponovo povele dva i po minuta pre kraja – 51:47. Crno-bele su uzvratile sa dva pogođena slobodna bacanja Orozovićeve, pa se u poslednji minut ušlo pri rezultatu 51:49. Aleksandra Katanić je posle odličnog prodora faulirana na 28 sekundi pre kraja, jednom je pogodila za 52:49, kao i na drugoj strani Orozović za 52:50 na 18 sekundi pre kraja. Crno-bele su pokušale da stignu do finala preko penal završnice, a Katanićeva je ponovo bila polovično uspešna sa penala – 53:50, da bi Vidović promašila trojku za produžetak četiri sekunde pre poslednje sirene i tako je Zvezda otišla u veliko finale.

Najbolja u timu Crvene zvezde bila je Mišeljićeva sa 13 poena, a Katanićeva je dodala 11. U poraženom timu, orozovićeva je imala 15 poena.

U drugom polufinalu, košarkašice Radivoja Koraća odlično su otvorile utakmicu i serijom 10:0 povele sa 16:8 u osmom minutu. Najveću prednost Beograđanke su imale na kraju prve četvrtine posle poena Turudićeve – 20:11.

U drugoj deonici Vrščanke su se znatno popravile, pa i prišle na 24:22 posle serije 7:0 u 16. minutu. Međutim, Korać je odgovorio serijom 9:0 i na veliki odmor otišao sa plus 11 – 33:22.

Na početku treće četvrtine Korać je poveo 37:22, ali se Vrščanke nisu dale pa su mini serijom 6:0 smanjile na 37:28, a onda u 27. minutu i na 43:34. Ipak, Korać je preko odlične Turudićeve kontrolisao rezultat i držao dvocifrenu razliku, pa je na poslednji odmor otišao sa kapitalnih 57:40.

Beograđanke su odličnu igru prikazale i u uvodnim minutima poslednje četvrtine, kada su pogađale sa svih pozicija i u 34. minutu imale najvećih plus 31 – 71:40, kada je pitanje drugog finaliste i definitivno bilo rešeno.

Šampionke Srbije su do pobede predvodile Turudićeva i Spasojevićeva sa po 19 poena, dok je Radovićeva na drugoj strani imala 16 poena.