FIBA 3X3: Zemunci osvojili Svetski kup

Košarka ostalo 29. okt 201719:51 > 20:03
Jeff Haynes/Getty Images

Košarkaši ekipe Zemun Master osvojili su Svetski kup u basketu 3 na 3 u Pekingu pošto su u finalu bili bolji od ekipe Novi Sad Al Vahda rezultatom 19:17.

Meč je odlučen uz zvuk sirene pošto je pred poslednji napad zemunske ekipe rezultat bio 17:17. Zemun Master je imao 12 sekundi da realizuje poslednji napad, a Bogdan Dragović je uspeo da pogodi trojku iz daljine i donese konačnih 19:17 svom timu iz veoma teške pozicije.

Tim Novi Sad Al Vahda nije imao vremena za poslednji šut, pa je prvoplasirani 3 na 3 tim na svetu okončao impresivni niz od 11 finala bez poraza.

Upravo je Dragović proglašen za najkorisnijeg igrača turnira, a u finalu je postigao 7 poena. Lazar Rašić postigao je 6, dok su Marko Dugošija i Nikola Vuković dodali po 3.

Najefikasniji u protivničkom timu bio je Dušan Domović-Bulut sa 8 poena, a Dejan Majstorović imao je 4. Domović-Bulut bio je najefikasniji igrač čitavog turnira sa 39 poena.

Ekipa Novi Sad Al Vahda, provplasirana na FIBA rang-listi, ubedljivo je pobedila svoje najveće rivale Liman i slovenački Piran u prethodnim mečevima turnira.

Ekipa Zemun Master osvojila je svoju prvu titulu u Svetskom kupu i odnela kući nagradu od 40,000 dolara.

Pogledajte snimak finalnog duela (4:00:00 u snimku):