Žalgiris u NBA ritmu protiv braće Bol

Košarka ostalo 4. feb 201820:02 > 20:11
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Žalgirisa odigrali su fantastičan meč na gostovanju Vitautasu i braći Bol u litvanskoj ligi pobedivši 118:96.

Žalgiris je na gostovanju Vitautasu pokazao fantastičnu igru u napadu, a da će se duel protiv Lianđela i Lamela Bola završiti NBA rezultatom videlo se već na poluvremenu.

Litvanski evroligaš je vodio tokom celog meča, a na poluvremenu je bilo čak 64.43. U drugom poluvremenu Vitautas je uspevao samo donekle da smanji razliku, ali za preokret nisu imali snage.

Kod raspoloženog Žalgirisa su najbolji bili Gitis Masijulis sa 17 poena i Aksel Tupan sa 14, dok je Vasilije Micić za 15 minuta postigao pet poena.

U redovima Vitautasa braća Bol su zajedno postigla 44 poena. Lianđelo je postigao 25 poena(6/12 za tri) dok je Lamelo dodao 19 (4/7 za tri) što nije bilo dovoljno da se zapreti litvanskom šampionu. Inače tim Vitautasa je na ovoj utakmici šutnuo 47 trojki, a pogodili su 19.