Košarkašice Zvezde dobile i treću zvezdicu!

Košarka ostalo 26. apr 201821:50 > 21:51
KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde odbranile su titulu šampionki Srbije, pošto su u četvrtoj utakmici finalne serije deklasirale Partizan rezultatom 75:45.

‘Crveno-bele’ su do titule došle posle preokreta, pošto je Partizan poveo sa 1-0 u seriji, ali su potom usledile tri sigurne pobede šampionki.

Na taj način, košarkašice Crvene zvezde su osvojile 30. titulu u istoriji, pa samim tim dodale treću zvezdicu svojim dresovima.

Najbolja u trijumfu Zvezde bila je Biljana Stjepanović sa 18 poena i osam skokova, dok je Ivana Katanić dodala 14 poena, osam asistencija i sedam skokova.

Na drugoj strani, dvocifreni učinak imala je samo Ešli Klausen, koja je utakmicu završila sa 16 poena.

Četvrta utakmica finala rešena je u drugom periodu, posle izjednačene igre u prvih deset minuta. ‘Crveno-bele’ su odigrale izuzetno dobro, a njihove večite rivalke katastrofalno, a u prilog time ide činjenica da je ta četvrtina završena rezultatom 16:1.

Od tada, šampionke Srbije su u potpunosti kontrolisale igru, svoju prednost su konstantno povećavale i na kraju ostvarile još jedan ubedljiv trijumf.

Stjepanovićeva je, inače, bila najbolji strelac finalne serije sa 49 poena, ali je titulu najkorisnije igračice ponela Jovana Adamović zahvaljujući ukupnom indeksu 74.