Micić odličan, Žalgirisov prvi korak do titule

Košarka ostalo 9. jun 201818:54 > 18:56
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Žalgirisa napravili su prvi korak u odbrani titulu u šampionatu Litavnije.

Učesnik završnog turnira Evrolige je u prvoj utakmici finala plej-ofa pred svojim navijačima pobedio najvećeg rivala Lijetuvos Ritas sa 96:83.

Gosti iz Viljnusa su bolje počeli meč i posle prve izuzetno efikasne četvrtine vodili su 26:24, ali u nastavku utakmice Žalgiris je kontrolisao dešavanja na terenu.

Najefikasniji u timu Šarunasa Jasikevičijusa bili su Arturas Milaknis sa 24 i Brendon Dejvis sa 21 poenom, dok je Vasilije Micić upisao 11 (2/3 za dva, 1/4 za tri, 4/4 slobodna bacanja), uz 4 skoka i 5 asistencija za 21 minut.

U Lijetuvos Ritasu prednjačio je Rokas Giedraitis sa 17 poena, Mindaugas Girdžiunas je dodap 13, a Lukas Mavrokefalidis i Trevis Peterson po 11.

Prvak će biti tim koji prvi ostvari četiri pobede, a sledeća utakmica je 11. juna u Viljnusu.