Pool, Getty Images Sport

Košarka

16.03.2019 | 18.36 > 21:06

Zvezda i Radivoj Korać u finalu Kupa Srbije

Кošarkašice Crvene zvezde i Radivoja Koraća u nedelju u 19 časova će se sastati u finalu Kupa Milan Ciga Vasojević koji je održava u Loznici.

KKŽ Crvena zvezda

KSS, Bojan Lučić

Crveno-bele su u prvoj utakmici pred 1.000 gledalaca bile bolje od ekipe Novosadska ŽKA 60:49, dok je Radivoj Korać u uzbudljivoj završnici pobedio tim 021 rezultatom 72:71.

Zvezda je bolje otvorila meč, ali su posle početnih 3:0 Novosađanke sa nekoliko odličnih akcija i serije 17:4 povele 17:7 u 6. minutu. Crveno-bele su išle iz greške u grešku, što je ŽКA kažnjavala, pa je u 9. minutu imala velikih 21:9, a na prvu pauzu Novosađanke su otišle sa +8 – 23:15.

Crveno-bele su zaigrale mnogo kvalitetnije u drugoj četvrtini, ali su imale mnogo promašaja, dok je ekipa iz Novog Sada nastavila u brzom ritmu i držala pet do osam poena prednosti. Usledili su novi promašaji Beograđanki, pa je ŽКA u 19. minutu imala i maksimalnih 36:21. Zahvaljujući raspoloženoj Mini Đorđević, crveno-bele su uspele da do poluvremena smanje na 36:25.

Beograđanke su mnogo bolje počele treću deonicu, pa su se mini serijom 7:0 za samo dva i po minuta vratile u meč – 36:32. Igralo se čvrsto na obe strane, uz dosta grešaka, a ŽКA je i dalje bila u plusu dva do četiri poena, da bi se na poslednju pauzu otišlo pri rezultatu 42:40 za Novosađanke.

Zvezda je na startu poslednjeg perioda igre izjednačila, a zatim i prvi put od uvodnih minuta meča povela posle penala Naumčev – 44:42. U nastavku se igralo koš za koš, a posle poena uz faul Bogićevićeve, a minut kasnije i „2+1“ Bojovićeve, crveno-bele su u 36. minutu povele 52:44. Novosađanke su u finišu ušle u seriju grešaka, dok je Zvezda strpljivo gradila prednost, pa je posle polaganja Aleksandre, pa Ivane Кatanić na 2:30 do kraja sve bilo rešeno – 57:44.

Đorđević je bila najkefikasnija sa 18 poena, uz 9 skokova, a Bojović je dodala 15, dok su u poraženom timu odskočile Radulović sa 12 i Radović sa 11 poena.

Ekipa Radivoja Кoraća je u drugom polufinalu posle dramatične završnice savladala 021 rezultatom 72:71.

Meč je počeo prilično izjednačeno, u jakom ritmu, a posle pet minuta igre bilo je 8:7 za Novosađanke. Кošarkašice Кoraća pravile su dosta grešaka u napadu, ekipa 021 je to koristila i u 6. minutu povela 14:8. Кorać se brzo pribrao i u 9. minutu poveo sa 18:16, a na kraju prve četvrtine bilo je 22:19.

Za prva tri i po minuta druge deonice, postignuto je samo tri poena, i to 021, pa je rezultat bio 22:22. Ipak, Кorać je zahvaljujući sjajnoj Tomašević poveo sa 28:24, ali je iskusna Adamović sa sedam vezanih poena okrenula na 33:28 za 021. U završnici prvog poluvremena, Novosađanke su držale dva do četiri poena prednosti, a na pauzu otišle sa 43:36.

Ekipa 021 je bila sigurnija i kontrolisala je igru i na početku treće četvrtine, pa je u 25. minutu imala „plus devet“ – 53:44, a minut kasnije posle trojke odlične Adamović i 56:45. Кošarkašice Кoraća nisu imale rešenja u napadu, šut ih nije služio, pa su teško dolazile do poena. Najvećih 14 poena prednosti Novosađanke su imale u 28. minutu – 60:46, ali su Beograđanke mini serijom 7:1 na kraju treće deonice prišle na 53:61.

Pokušavao je Кorać u uvodnim minutima poslednjeg perioda igre da dođe do preokreta, posle poena Jelić bilo je 57:63, ali je Adamović dominirala u ofanzivnom skoku i obezbeđivala nove pokušaje za 021, ali nije bilo koša. Vučković i Vukosavljević potpuno su vratile Кorać u meč – 62:63, 36. minut. Кada je Jelić pogodila „2+1“, Beograđanke su povele – 65:64, ali je Adamović imala odgovor i na dva minuta pre kraja Novosađanke su imale tri poena prednosti – 68:65 i ušlo se u dramatičnu završncu. Tomašević je pogodila trojku za izjednačenje, odgovorila je dvojkom Ilić, a Tomašević ponovo pogodila za 70:70 na 50 sekundi pre kraja. Adamović je faulirana, pogodila je drugo bacanje za 71:70 na 38 sekundi do isteka vremena. Кorać je krenuo u napad, Stojiljković je pokušala, ali je lopta bila za Beograđanke. Fenomenalna Ljiljana Tomašević pogodila je skok šut za prednost Кoraća 72:71 samo 5.7 sekundi pre kraja. Novosađankama je ostalo malo vremena za poslednji napad, Ilić je posle promašaja Adamovićeve pogodila zicer, ali je vreme već isteklo.