Zvezda i 021 u finalu prvenstva Srbije

KSS

Košarkašice Crvene zvezde i 021 iz Novog Sada plasirale su su u finale prvenstva Srbije.

Crveno-bele su posle trijumfa na svom terenu 78:67 i u revanšu u Novom Sadu nakon produžetka bile bolje od ekipe Novosadska ZKA 81:80, dok je 021 drugi put u pet daba savladao Radivoj Korać 72:64 (prva utakmica 88:84).

Zvezdi je pobedu obezbedila Mina Đorđević košem 7 sekundi pre kraja produžetka. Sjajna Đorđevićeva je predvodila svoj tim sa 33 poena (13/20 za dva) i 12 skokova, Milina Mišeljić je dodala 13, a Nevena Naumčev 12.

Najzapaženija u poraženom timu bila je Jelena Mitrović sa 26 poena, 17 skokova i 4 asistencije za indeks korisnosti 54, Maša Janković je postigla 16, a Lara Radulović 12.

Ekipa 021 je na poluvremenu meča u Petrovaradinu imala 12 poena prednosti protiv Radivoja Koraća, ali su gošće iz Beograda u 36. minutu izjednačile (61:61). Međutim, domaći tim je serijom 9:0 rešio sve dileme i obezbedio mesto u borbi za trofej.

Jovana Adamović je predvodila svoju ekipu sa 20 poena i 16 skokova, a Tamara Jokić je imala 16 poena. Kod gošći nevena Vučković je upisala 23, a Ivona Ristić 11 poena.

Titulu brani Crvena zvezda, a finalna serija počinje u sredu i igra se na tri dobijene utakmice.